Trwa ładowanie...
d1f0ii5
15-07-2014 14:05

Łódź/ Łódzkie MPK powiększy tabor o 40 nowych autobusów

d1f0ii5
d1f0ii5

Łódzkie MPK podpisało we wtorek umowę najmu 40 nowych autobusów Mercedes Benz Conecto. Pojazdy pojawią się na ulicach Łodzi w listopadzie.

Jak zaznaczył prezes łódzkiego przewoźnika Zbigniew Papierski, autobusy zostaną dostarczone przez firmę EvoBus w formie najmu długoterminowego na osiem lat. Umowa obejmuje również serwisowanie pojazdów. Wartość całego kontraktu opiewa na ok. 70 mln zł.

Prezes EvoBus Polska Antonio Cavotta wyjaśnił, że jego firma po raz pierwszy w Polsce realizuje umowę najmu w tak innowacyjnej formie, łączącej koszty kapitałowe z kosztami serwisu.

Zdaniem Papierskiego atrakcyjność umowy polega na tym, że pozwoli ona na ustabilizowanie ponoszonych przez MPK kosztów przez kolejne osiem lat. "Nie będziemy narażeni na przykre niespodzianki, szczególnie po upływie gwarancji autobusów" - dodał.

d1f0ii5

Miejską komunikację w Łodzi zasili 25 pojazdów przegubowych i 15 jednoczłonowych. Jak zapewnił Cavotta, będą to pierwsze w mieście autobusy wyposażone w silniki ekologiczne, spełniające rygorystyczne normy spalin EURO 6, czyli emitujące jedynie śladowe ilości tlenków azotu i dwutlenku węgla.

Nowe pojazdy MPK będą w pełni sklimatyzowane, będą wyposażone w biletomaty, system informacji pasażerskiej z zapowiedziami głosowymi, także na zewnątrz pojazdu, oraz monitoring wnętrza.

MPK-Łódź eksploatuje obecnie ok. 160 autobusów Mercedes Benz, z czego 75 to modele Conecto z lat 2010 i 2013, które są podobne do zamawianych obecnie pojazdów. Łącznie łódzki przewoźnik posiada ponad 400 autobusów.

d1f0ii5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1f0ii5
Więcej tematów