Trwa ładowanie...

Lista rzeczy, które warto kupić przed sezonem motocyklowym. Przygotuj się wcześniej

Słoneczna i ciepła pogoda spowodowała, że wielu motocyklistów wyciągnęło swoje maszyny z garaży, ale do prawdziwego początku sezonu jeszcze trochę czasu. Jednak jest to już na tyle blisko, że warto zrobić motocyklowe zakupy, aby później móc od razu wskoczyć na gotową maszynę i jeździć.
Share
Pogoda jest coraz lepsza, a początek sezonu już blisko.
Pogoda jest coraz lepsza, a początek sezonu już blisko.Źródło: Getty Images, Fot: Piotr Jaczewski
dbv6lrh

Czyszczenie, smarowanie czy serwis po zimie to rzeczy, które warto zrobić przed samym początkiem sezonu motocyklowego. Jednak jeśli planujecie jakieś zakupy, to warto o tym pomyśleć chwilę wcześniej. Da to czas na rozejrzenie się w ofertach, poczytanie opinii o produktach i wybranie najlepszych dla siebie. Czasem samo oczekiwanie na przesyłkę może chwilę zająć i szkoda, aby w ten sposób tracić dni, kiedy już można by jeździć na motocyklu. Zatem co warto kupić wcześniej?

Akumulator motocyklowy

Gdy mowa o zimie w kontekście motocykla, to zawsze pojawia się kwestia akumulatora. Jak o niego dbać przez te kilka miesięcy nieużywania. Ale nie oszukujmy się – niejedna bateria nie przetrwa tego okresu. Szczególnie jeśli się o niej zapomni i zostawi w motocyklu.

dbv6lrh

Zatem jeśli już wcześniej akumulator dawał sygnały, że jego żywot się kończy, to warto przed sezonem sprawdzić jego stan i jeśli jest taka potrzeba, to kupić nowy. W końcu nie ma nic gorszego, jak sytuacja, gdy przychodzi ciepły weekend, chce się wyciągnąć maszynę na pierwszą jazdę w nowym sezonie, a nie da się nawet uruchomić silnika.

Opony motocyklowe

Przed sezonem motocyklowym warto też przyjrzeć się oponom. Czy bieżnik nie jest starty, a może po prostu komplet ma już swoje lata i na gumie jest sporo małych pęknięć? Jeśli ma się zamiar wymienić opony, to można albo posiłkować się pomocą serwisu, albo zająć się tym samemu. W takim przypadku warto wybrać i zamówić nowe ogumienie chwilę wcześniej, aby od razu po rozpoczęciu sezonu wymienić je i cieszyć się świeżymi oponami.

Ubranie motocyklowe

Do sezonu warto przygotować nie tylko motocykl, ale też siebie. Wielu motocyklistów, nawet jeśli jakieś elementy ich ubioru już wymagają wymiany, stwierdza, że już "dociągną" do końca sezonu. Dlatego przed rozpoczęciem nowego dobrze jest już wcześniej rozejrzeć się za tym, co trzeba kupić nowego.

dbv6lrh

Zużyte buty, przetarte rękawice, a może pękająca kurtka? To właśnie jest czas, żeby rozwiązać te problemy. Oczywiście nie zawsze trzeba kupować nowe ubrania, czasem mogą wystarczyć drobne naprawy krawieckie, ale te też warto zrobić przed sezonem, aby później już móc tylko wsiąść i jeździć.

Dodatkową kwestią może być potrzeba innego typu stroju motocyklowego. Jeśli ktoś ma w planie pierwsze dalsze podróże, to właśnie przerwę międzysezonową warto spożytkować na przygotowanie do tego i m.in. zakup drugiego kompletu ubrań (np. tekstylnego obok posiadanych już skór). Dobrym pomysłem są też dwa komplety rękawic używane w zależności od temperatury i pogody.

Sakwy i kufry

Skoro mowa o dalszych wyjazdach, to ubranie, choć ważne, nie jest numerem jeden na liście zakupów. Trzeba też wyposażyć motocykl w sakwy lub kufry. W zależności od rodzaju posiadanej maszyny i tego, jak mają wyglądać wyjazdy, można wybrać jedną z wielu opcji. Przygotowanie do sezonu można poświęcić właśnie na przeglądanie ofert i zakup odpowiedniego wyposażenia. Warto pamiętać, że oprócz kufrów bocznych i centralnego można też kupić torbę umieszczaną na baku.

dbv6lrh

Dodatki do motocykla

Międzysezonowa przerwa to też świetna okazja, aby kupić wszystkie inne elementy wyposażenia motocykla. Podgrzewane manetki? Na pewno przydadzą się na początku wiosny. Nawigacja? Sprawdzi się nie tylko podczas dalszych wyjazdów, ale też podczas poruszania się po mieście.

Tak samo sytuacja wygląda z modyfikacjami mechanicznymi. Nowy wydech można zamówić wcześniej i jego montaż w serwisie połączyć z przedsezonowym przeglądem. Podobnie z dodatkami stylistycznymi. Wiele osób lubi modyfikować wygląd swoich maszyn i to też lepiej zrobić w czasie, gdy się jeszcze mało jeździ, aby nie tracić czasu w środku sezonu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbv6lrh

Podziel się opinią

Share
dbv6lrh
dbv6lrh
Więcej tematów