Trwa ładowanie...
d2b0j99

LG otworzy w Polsce fabrykę akumulatorów do samochodów elektrycznych

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
LG otworzy w Polsce fabrykę akumulatorów do samochodów elektrycznych
(zdjęcie producenta)
d2b0j99

Południowokoreańska firma uruchomi w Polsce nową fabrykę. LG będzie w niej produkować akumulatory dla samochodów elektrycznych. Jest to odpowiedź na wzrost zapotrzebowania na ten element w Europie.

Reuters, powołując się na źródło bliskie tematowi, podał, że nowy zakład ma powstać w ciągu 18 miesięcy. Fabryka zostanie wybudowana we Wrocławiu i ma produkować 229 tys. akumulatorów rocznie. Oznacza to, że będzie to drugi największy taki zakład LG Chem na świecie – zaraz za fabryką w Chinach.

Firma już jakiś czas temu zapowiadała, że ma zamiar uruchomić nową fabrykę. Ponieważ posiada ona już takie wytwórnie w Korei Południowej i USA, to Europa jest następnym krokiem - tym bardziej, że wśród 25 producentów samochodów, którzy korzystają z akumulatorów LG, znajdują się Audi, Renault, Volkswagen i Volvo. Koreańczycy dostarczają też podzespoły do Chevroleta Volta, który ma szansę być również sprzedawany jako Opel.

d2b0j99

Co ważne, LG nie jest jedyną firmą z podobną inwestycją. Produkcję akumulatorów w Europie zapowiedział też jej największy konkurent, czyli Samsung. Dodatkowo swój zakład na Starym Kontynencie rozważa również amerykańska Tesla. Firma Elona Muska otrzymała propozycję, aby na potrzeby produkcji akumulatorów zagospodarować tereny dawnej elektrowni atomowej we Francji.

sj, moto.wp.pl

Znajdź samochód swoich marzeń w najniższej cenie!

d2b0j99

Podziel się opinią

Share

d2b0j99

d2b0j99