Trwa ładowanie...
dog3y00
Moto Target

Lexus zbuduje nowego crossovera

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lexus zbuduje nowego crossovera
(zdjęcie producenta)
dog3y00

Będąca macierzystym koncernem Lexusa Toyota zarejestrowała w Europie i Australii znaki towarowe, które zapowiadają wprowadzenie nowego modelu samochodu. Auto otrzyma nazwę "UX".

Jako pierwsi zarejestrowanie nowych znaków towarowych odkryli dziennikarze australijskiego portalu autoguide.com – nazwy Lexus UX 250 i Lexus UX 250h wpisano do rejestru 24 lutego. Tego samego dnia w Turcji złożono wniosek o zarejestrowanie w Europie znaków towarowych Lexus UX 200, Lexus UX 250 i Lexus UX 250h.

Zgodnie z nazewnictwem używanym przez japońską markę, druga litera X w nazwie modelu oznacza nadwozie typu crossover. Eksperci rynku motoryzacyjnego już od pewnego czasu spodziewają się wprowadzenia nowej konstrukcji tego rodzaju – mógłby to być samochód albo trochę większy od RX, z kabiną o trzech rzędach siedzeń, albo nieco mniejszy od NX, oparty na platformie kompaktowego hatchbacka CT.

dog3y00

Biorąc pod uwagę liczby występujące w zarejestrowanych oznaczeniach, w grę wchodzi raczej mniejsze auto. Lexus Enthisiast sugeruje, że UX 200 mógłby wykorzystywać 165-konny, dwulitrowy, czterocylindrowy silnik rzędowy o zmiennym cyklu pracy (Otto i Atkinsona) znany z modelu ES 200. Wersja UX 250 miałaby być napędzana 2,5-litrowym, benzynowym silnikiem rzędowym o mocy 181 KM, stosowanym m.in. w Toyocie RAV4 i Camry. Model UX 250h będzie miał napęd hybrydowy, jednak w tej chwili trudno cokolwiek powiedzieć o możliwych parametrach jednostki napędowej.

ll

Znajdź samochód swoich marzeń w najniższej cenie!

dog3y00

Podziel się opinią

Share

dog3y00

dog3y00