Trwa ładowanie...
d1bycw2

Lexus UX: tak będą wyglądały SUV-y przyszłości?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lexus UX: tak będą wyglądały SUV-y przyszłości?
(zdjęcie producenta)
d1bycw2

Na Salonie Samochodowym w Paryżu Lexus zaprezentował koncepcyjnego crossovera - UX. Z nieoficjalnych informacji wynika, że na jego podstawie zostanie opracowany następca modelu CT200h.

Czteromiejscowy pojazd ma bardzo futurystyczną stylistykę, opierającą się na ostrych krawędziach i załamaniach. UX ma 4,4 m długości, 1,9 m szerokości, 1,52 m wysokości, a rozstaw osi to 2,64 m. Projektanci zdecydowali się użyć wielu nowinek, np. przezroczystych słupków A czy kamer w miejsce tradycyjnych lusterek. Do pozostałych modeli marki nawiązuje za to przód, gdzie znalazł się charakterystyczny grill w kształcie klepsydry.

We wnętrzu zamontowano niecodzienne fotele. Ich ramy zostały oplecione wzorowaną na pajęczynie siatką z promienistymi włóknami rozchodzącymi się od środka oparcia. Siatka jest elastyczna i dopasowuje się do kształtu ciała, a środek oparcia jest na wysokości łopatek, co ułatwia ruchy rotacyjne klatki piersiowej względem osi obrotu siedziska. UX posiada cztery ekrany (dwa po bokach wyświetlają obraz z "lusterek") oraz hologram. Wszystkie przełączniki są elektrostatyczne, ukryte za przezroczystymi osłonami.

d1bycw2

Lexus nie przedstawił szczegółów użytego systemu napędowego, jednak z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że jest to układ hybrydowy. Wiadomo natomiast, że na felgach znajduje się koncepcyjne ogumienie Goodyear Urban CrossOver. Szprychy obręczy przechodzą w ścianę boczną opony tworząc jednolitą formę. W koło wmontowano układ elektroniczny, który przesyła do komputera pokładowego informacje dotyczące ciśnienia, temperatury oraz parametrów pracy opony.

Źródło: Lexus

ll/Wirtualna Polska

d1bycw2

Podziel się opinią

Share

d1bycw2

d1bycw2