Trwa ładowanie...

Lexus Toma Cruise z filmu "Raport mniejszości" wystawiony na sprzedaż

Share
Lexus Toma Cruise z filmu "Raport mniejszości" wystawiony na sprzedaż
Źródło: Vetter Custom
d2sloyu

*Miłośnicy kina SF mają niepowtarzalną szansę, by zostać właścicielem auta Lexus 2054 z filmu "Raport mniejszości". A tak naprawdę, to repliki futurystycznego modelu, który pokazywał, jak mogą wyglądać supersamochody za pół wieku (o ile jeszcze będą istnieć). *

Auto o nazwie Dimensia zbudowała firma Vetter Custom z Kalifornii i za cenę 95 tys. dolarów wystawiła je na sprzedaż za pośrednictwem portalu Ebay. Na razie brak chętnych na zakup, zatem jest szansa, by wylicytować samochód dla siebie w kolejnej odsłonie aukcji.

Dimensia stylizowana na Lexusa 2054 została skonstruowana w oparciu o podzespoły Porsche, wykorzystując do napędu tylnych kół sześciocylindrowego boksera o poj. 2,7 l. Do niego przygotowano specjalny układ wydechowy i dolotowy, zapewniając według opisu sprzedawcy "niesamowity dźwięk". Pośród nietypowego wyposażenia auta znajduje się też system kamer i dwa monitory, które poprawiają chyba nie najlepszą widoczność z kabiny.

d2sloyu

Nadwozie wykonano z kompozytów, a całość konstrukcji otrzymała wszelkie drogowe homologacje, zezwalające na legalne poruszanie się po ulicach. Niestety trzeba wybierać dosyć równe szlaki, bowiem prześwit auta wynosi zaledwie 4 cale (10 cm). Konstruktor usunął przednie wycieraczki z szyby, bo tak auto wygląda lepiej, ale jak zapewnia, samochód ma w pełni sprawny system spryskiwania i czyszczenia szyby, który można natychmiast zamontować.

"Raport mniejszości" (ang. Minority report), to film Stevena Spielberga z 2002 r. nakręcony na podstawie opowiadania Philipa K. Dicka, w którym główną rolę zagrał Tom Cruise. Akcja toczy się w 2054 r., a jedną z maszyn, którą porusza się grany przez Cruise'a agent John Anderton, jest supersamochód Lexusa. Studyjne auto zbudowano na potrzeby filmu, a koncern zapłacił ponad 5 mln dolarów za prawo ulokowania w produkcji swojej marki i logotypów. Lexus 2054 napędzany był za pomocą ogniw paliwowych, miał odporną na zniszczenie konstrukcję i biometryczne systemy zabezpieczeń. Nie ma niestety wzmianki w opisie, czy oferowana na aukcji Dimensia, ma takie samo wyposażenie. A tak wygląda oryginał tego pojazdu:

Koncepcyjny Lexus z filmu Koncepcyjny Lexus z filmu "Raport mniejszości" (fot. Lexus)
Koncepcyjny Lexus z filmuŹródło: Koncepcyjny Lexus z filmu "Raport mniejszości" (fot. Lexus)

Borys Czyżewski

Zobacz też: Obawiasz się wrzodów? Zrób test i sprawdź, czy jesteś w grupie ryzyka

d2sloyu

Podziel się opinią

Share
d2sloyu
d2sloyu
Więcej tematów