Trwa ładowanie...
14-01-2016 12:41

Lexus podsumował sprzedaż w 2015 r. w Polsce

Lexus podsumował sprzedaż w 2015 r. w PolsceŹródło: zdjęcie producenta
d1fyoc7
d1fyoc7

Lexus podsumował sprzedaż w 2015 r. na rynku polskim. Rodzimi klienci zakupili 2 591 egzemplarzy, o 866 więcej niż rok wcześniej.

Największym zainteresowaniem cieszył się model NX, którego sprzedano 1 440 sztuk, w tym 801 z napędem hybrydowym. Udział tego auta w segmencie premium wyniósł 15,3 proc., co uplasowało go na trzecim miejscu - po Volvo XC60 i Audi Q5. Drugim najchętniej wybieranym Lexusem był IS z wynikiem 489 sztuk, w tym 194 hybryd.

Kolejne pozycje w zestawieniu najchętniej wybieranych Lexusów zajmują GS (166 samochodów), RX (145), CT200h (267) oraz LS (21). Klienci zamówili już 22 egzemplarze RC i 75 nowych GS - aut, które swój debiut rynkowy w Polsce mają dopiero przed sobą.

2016 r. przyniesie kilka nowości. Na salonie Detroit pojawił się benzynowy Lexus LC, zaś w Genewie zostanie zaprezentowana odmiana hybrydowa. W Szwajcarii publiczność będzie też mogła się zapoznać z pierwszym wodorowym samochodem w historii marki - konceptem LF-FC.

d1fyoc7

Źródło: Lexus

ll/moto.wp.pl

d1fyoc7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fyoc7
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj