Trwa ładowanie...
d370emf

Lexus LC 500h zadebiutuje w Genewie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lexus LC 500h zadebiutuje w Genewie
(zdjęcie producenta)
d370emf

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie zadebiutuje Lexus LC 500h. Hybrydowa wersja tego coupe zostanie zaprezentowana po dwóch miesiącach od debiutu wariantu benzynowego.

Model będzie wyposażony w hybrydową jednostkę napędową Lexus Multi Stage Hybrid System. Nie są jeszcze oficjalnie znane jej parametry, jednak w grudniu ub. r. portal Motoring Australia podał w oparciu o anonimowe źródło wewnątrz firmy, że ma ona wykorzystywać 3,5-litrowy silnik benzynowy V6 (312 KM) oraz 220-konną jednostkę elektryczną.

Wiadomo już, że prace inżynierów skupiły się nie tylko na uzyskaniu wysokiej mocy, ale też jak najniższym zużyciu paliwa, głównie poprzez poprawieniu sprawności cieplnej silnika spalinowego. Pojawiły się też pierwsze zdjęcia LC 500h. Jego znakami charakterystycznymi są niebieski lakier oraz plakietki z oznaczeniami wersji.

Wariant benzynowy, zaprezentowany podczas styczniowego Salonu Samochodowego w Detroit, generuje moc 467 KM i maksymalny moment obrotowy 530 Nm. 5-litrowy silnik napędza koła tylnej osi za pośrednictwem 10-biegowej skrzyni automatycznej.
ll

d370emf

Podziel się opinią

Share

d370emf

d370emf