Trwa ładowanie...
22-08-2011 15:11

Lexus GS: na podbój segmentu premium

Lexus GS: na podbój segmentu premiumŹródło: zdjęcie producenta
d1n48ni
d1n48ni

Audi A6, Mercedes-Benz Klasy E i BMW serii 5 zyskały nowego, groźnego konkurenta w postaci modelu Lexus GS trzeciej generacji, który zadebiutował podczas Pebble Beach Concours d’Elegance w Kalifornii.

(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Nowy model to przede wszystkim zmodyfikowana, sztywniejsza płyta podłogowa oraz lżejsze zawieszenie. Z kolei w nadwoziu zastosowano charakterystyczną osłonę chłodnicy, która zdaniem Lexusa będzie wyróżnikiem przyszłych modeli tej marki. Uzupełnieniem przedniego pasa są głęboko osadzone reflektory ze światłami do jazdy dziennej LED.

W porównaniu z modelem poprzedniej generacji, nowy GS ma o 40 mm większy rozstaw kół z przodu i o 50 mm z tyłu, co przekłada się na większą ilość miejsca w kabinie pasażerskiej, którą wypełniają „po brzegi” nowoczesne systemy informacyjno-rozrywkowe. Znalazł się tutaj na przykład 17-głośnikowy system audio firmy Mark Levinson czy duży, niemal 13-calowy wyświetlacz dotykowy sterujący podstawowymi funkcjami auta.

(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

W Europie Lexus GS oferowany będzie w bazowej wersji GS 250 oraz hybrydowej odmianie GS 450h. W Stanach Zjednoczonych dostępne będą natomiast modele GS 350 i GS 450h.

d1n48ni

W wyposażeniu limuzyny znajdzie się m.in. system 10 poduszek powietrznych i układ zapobiegający zderzeniom wykorzystujący radar i kamerę. Lexus potwierdził również, iż klienci będą mogli zamówić auto z pakietem F-Sport obejmującym sportowe elementy stylistyczne nadwozia oraz obniżone zawieszenie.

Produkcja modelu GS rozpocznie się w grudniu, a pierwsze egzemplarze trafią do salonów sprzedaży w lutym przyszłego roku.

(źródło: mototarget.pl)

d1n48ni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n48ni
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj