Trwa ładowanie...
ycipk-3825ng
Wiadomości

Legendarne Subaru 22B STi na sprzedaż

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Legendarne Subaru 22B STi na sprzedaż
(mat. prasowy)
ycipk-3825ng

To informacja, która zawsze wywołuje poruszenie w świecie "subarofili" i miłośników sportów motorowych. Kultowa wręcz wersja Subaru Impreza 22B STi z 1998 r. trafia właśnie pod licytacyjny młotek. Oczekiwana cena to przedział pomiędzy 350 a 400 tys. złotych.

Auto ma przebieg zaledwie 4000 tys. km i jego jedynym właścicielem był brytyjski bokser Prince Naseem Hamed. Sprzedawany model należy do limitowanej do 400 sztuk serii, wyprodukowanej przez Subaru w celu upamiętnienia 40-lecia firmy oraz trzeciego z rzędu tytułu mistrza świata WRC. Poszerzone nadwozie i maska z pokaźnym wlotem powietrza, zderzaki oraz regulowany tylny spoiler, to charakterystyczne cechy tej serii, zaczerpnięte wprost ze stylu fabrycznych rajdówek. Auto pokryte jest charakterystycznym lakierem "555 blue".

Nie tylko wygląd jest mocną stroną tego samochodu. Pod maską pracuje jednostka serii E22 w układzie bokser, o poj. 2,2 l. z utwardzanymi tłokami i korbowodami, dużą turbiną i intercoolerem, dzięki czemu 100 km/h osiąga po 4,5 sekundy. Regulowane zawieszenie Bilstein, hamulce Brembo z wentylowanymi tarczami, oraz ceramiczne sprzęgło uzupełniają wyposażenie auta.

ycipk-3825ng

Specjaliści oceniają, że aukcja Imprezy 22B potrwa najwyżej kilkanaście minut i samochód błyskawicznie zmieni właściciela. Licytacja zaplanowana jest na 20 maja w Silverstone Auctions, a internetowo można próbować kupić to auto za pośrednictwem www.proxibid.com

* Jak używać klimatyzacji, żeby uniknąć wydatków i chorób? * Borys Czyżewski

Rosnąca popularność BlaBlaCar jest faktem. Sprawdź, czemu się to opłaca!

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3825ng

ycipk-3825ng
ycipk-3825ng