Trwa ładowanie...

Laweta z nowymi samochodami stanęła w płomieniach. Kierowca stosował magnes

Ciężarówka przewożąca nowe samochody osobowe zapaliła się w pobliżu Ostrowa Wielkopolskiego. Po przybyciu na miejsce inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego okazało się, że kierowca używał magnesu do fałszowania danych zapisywanych przez tachograf.

Laweta z nowymi samochodami stanęła w płomieniach. Kierowca stosował magnesŹródło: Materiały prasowe, fot: GITD
d1ctsty
d1ctsty

Do pożaru doszło na odcinku drogi krajowej nr 11. Lawetą przewożono nowe volkswageny do Niemiec. Kilka z nich spłonęło doszczętnie przed przyjazdem straży pożarnej. Policjanci zabezpieczający miejsce zdarzenia oraz ustalający przyczynę pożaru wezwali do pomocy inspektorów z kaliskiego oddziału ITD w Poznaniu.

Inspektorzy pobrali dane z cyfrowego tachografu pojazdu. Kontrola szybko wykazała nierejestrowanie zapisu przez to urządzenie. Kierowca przyznał, że poruszał się przez 25 kilometrów z przyłożonym magnesem do skrzyni biegów.

Ogień pojawił się prawdopodobnie od pękniętej i rozgrzanej opony lawety.

Za stwierdzone naruszenie kierowca został ukarany mandatem w kwocie 2000 złotych. Natomiast wobec przedsiębiorcy inspektorzy wszczęli postępowanie administracyjne, które jest zagrożone karą pieniężną w wysokości 5000 zł.

Lawetą przewożono nowe samochody do Niemiec Materiały prasowe
Lawetą przewożono nowe samochody do Niemiec Źródło: Materiały prasowe, fot: GITD

Źródło: GITD

d1ctsty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ctsty
Więcej tematów