Trwa ładowanie...
d2xzpvz
d2xzpvz

Łatwiejsze parkowanie w nowym Fordzie Focusie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2xzpvz

Nowy Focus jest pierwszym modelem Forda z systemem wspomagającym parkowanie prostopadłe. Operowanie na parkingu będzie możliwe bez konieczności dotykania kierownicy.

System potrafi sam wyszukać odpowiednie miejsce wykorzystując czujniki ultradźwiękowe i automatycznie zaparkować w nim pojazd - kierowca musi jedynie operować skrzynią biegów oraz pedałami gazu i hamulca. Dzięki dwóm dodatkowym czujnikom w tylnej części Focusa technologia Perpendicular Parking wspomaga dodatkowo parkowanie prostopadłe.

Innym interesującym elementem jest system Cross Traffic Alert. Ostrzeże on prowadzącego podczas wyjazdu tyłem przed innymi pojazdami, które mogą nadjechać z kierunku poprzecznego. Układ wykorzystuje radar o zasięgu do 40 m i emituje trzy różne ostrzeżenia dźwiękowe. System Park-Out Assist z kolei pomaga podczas wyjazdu z miejsca równoległego. Po wybraniu przez kierowcę prawej lub lewej strony do wyjazdu auto samo obraca kołem kierownicy, zaś człowiekowi pozostaje kontrolowanie pedału gazu i hamulca.

 (fot. Zdjęcie producenta)

Przydatny na parkingu może też okazać się unowocześniony system zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach Active City Stop. W razie niebezpieczeństwa przygotowuje on do działania układ hamulcowy, a jeśli kierowca nie zareaguje, dodatkowo zredukuje moment obrotowy silnika i automatycznie uruchamia hamulce. Poprzednio układ działał do prędkości 30 km/h, zaś obecnie jest to 50 km/h.

Nie zabraknie znanych i cenionych rozwiązań, takich jak aktywne zabezpieczenie krawędzi drzwi Door Edge Protector. Za pomocą ruchomego elementu gumowego aktywowanego przy otwarciu drzwi zapobiega ich przypadkowym uszkodzeniom.

ll/moto.wp.pl

d2xzpvz

Podziel się opinią

Share

d2xzpvz

d2xzpvz