Trwa ładowanie...
d4190wq
d4190wq

Land Rover Discovery Vision Concept

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4190wq

Land Rover w niecodzienny sposób przedstawił w Nowym Jorku swój program New Age of Discovery. Światowa premiera nowego modelu Discovery Vision Concept odbyła się wraz z prezentacją pierwszego na świecie, komercyjnego statku kosmicznego - SpaceShipTwo.

Land Rover jest globalnym partnerem Virgin Galactic. Ta współpraca ma pokazać, że swoje siły łączy dwóch światowych liderów w dziedzinie innowacyjności, poszukiwania mocnych wrażeń i eksploracji. Ma także inspirować młodych ludzi z całego świata do poszukiwania zawodowych szans w sektorze konstrukcyjnym, naukowym i nowoczesnych technologii.

Brytyjska marka Land Rover poinformowała o nawiązaniu długofalowej, prowadzonej na skalę globalną współpracy z pionierską, komercyjną linią kosmiczną Richarda Bransona - Virgin Galactic.

d4190wq

O fakcie nawiązania tej współpracy poinformowano na tle SpaceShipTwo - pierwszego na świecie pasażerskiego statku kosmicznego, zdolnego do wykonywania lotów komercyjnych. Przy tej okazji odbyła się też światowa premiera koncepcyjnego modelu Land Rover Discovery Vision Concept.

Land Rover Discovery Vision Concept ma być ucieleśnieniem wizji marki Land Rover, dotyczącej przyszłej rodziny modeli Discovery. Model koncepcyjny jest zapowiedzią nowych rozwiązań stylistycznych oraz całej gamy - jak twierdzi producent - pionierskich na skalę światową technologii. Wykorzystując dobre własności terenowe, z jakich znane są pojazdy marki Land Rover, Discovery Vision Concept ma reprezentować sobą wszystko to, czego możemy spodziewać się od pojazdów segmentu SUV w przyszłości.

 (fot. Land Rover)

W aucie zastosowano technologię rozszerzonej rzeczywistości, dzięki której możliwe jest wyświetlanie kierowcy półprzezroczystego widoku znajdującego się przed nim terenu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, przód samochodu staje się niemal niewidoczny z wnętrza kabiny. Funkcja sterowania z pomocą gestów umożliwia otwieranie drzwi, włączanie kierunkowskazów bądź świateł za pomocą ruchu ręki, a specjalny laserowy projektor wyświetla na drodze odpowiednie symbole, oznaczenia i obrazy, ułatwiające wykonywanie trudnych manewrów.

d4190wq

Model Discovery Vision Concept jest właśnie prezentowany na nowojorskich targach samochodowych New York Auto Show.

 (fot. Land Rover)

W ramach współpracy personel Virgin Galactic będzie korzystać z samochodów marki Land Rover. Dla „Astronautów Przyszłości” przygoda z kosmosem także rozpocznie się od kontaktu z marką Land Rover, podczas szkolenia w Meksyku i będzie trwać aż do przejazdu z budynku terminala pasażerskiego do oczekującego na nich statku kosmicznego. Land Rover dostarczy flotę swych samochodów do znajdującego się na kalifornijskiej pustyni Mojave centrum lotów testowych Virgin Galactic oraz do bazy operacyjnej firmy w stanie Nowy Meksyk - Spaceport America.

Informację o nawiązaniu współpracy przedstawiono podczas spektakularnego pokazu, zorganizowanego na pokładzie byłego amerykańskiego lotniskowca USS Intrepid, który zacumowany jest na rzece Hudson w Nowym Jorku, gdzie pełni rolę muzeum poświęconego eksploracji oceanów, przestworzy i kosmosu. Pierwszym zadaniem Land Rovera w roli wyłącznego partnera Virgin Galactic było przewiezienie wyjątkowej, pełnowymiarowej repliki statku SpaceShipTwo o nazwie VSS Enterprise do Nowego Jorku, gdzie- na pokładzie USS Interpid - dołączyła do Concorde’a linii British Airways oraz do noszącego tę samą nazwę promu kosmicznego.

 (fot. Land Rover)

Podobnie jak prom kosmiczny, SpaceShipTwo jest pierwszym egzemplarzem z całej, rewolucyjnej floty przystosowanych do przewozu ludzi statków kosmicznych wielokrotnego użytku.

d4190wq

- Jesteśmy zachwyceni tym, że Land Rover dołączył do nas w tej niezwykłej podróży. Trudno byłoby wyobrazić sobie markę, która dobitniej uosabia takie cechy jak zamiłowanie do przygody i odkrywania tego, co nieznane. Z niecierpliwością czekamy na dzień, w którym wspólnie przekroczymy ostateczną granicę. Liczymy na długą i owocną współpracę - powiedział Richard Branson, założyciel Virgin Galactic.

 (fot. Land Rover)

- To małżeństwo dwóch najbardziej kultowych marek brytyjskich, które wyznają te same wartości, przejawiają pionierskiego ducha i cenią sobie prawdziwą przygodę. Od dziesiątków tysięcy naszych pracowników i klientów, po uczniów i studentów - chcemy motywować młodych ludzi do tego, by związali swe zawodowe życie z technologią, fizyką i matematyką - dziedzinami, które ułatwiają odkrywanie nowych sposobów podróżowania dla przyszłych pokoleń - dodał Phil Popham, szef marketingu w firmie Jaguar Land Rover.

Statek SpaceShipTwo można podziwiać w Interpid Sea, Air and Space Museum do 22 kwietnia. Jest prezentowany w towarzystwie innych rewolucyjnych eksponatów, jak pierwszy prom kosmiczny Enterprise - prototypowy orbiter NASA, który przetarł szlak programowi promów kosmicznych, a także rewolucyjny, ponaddźwiękowy samolot pasażerski Concorde.

mw, moto.wp.pl

d4190wq

Podziel się opinią

Share

d4190wq

d4190wq