Trwa ładowanie...
d248onm

Lancia z jednym modelem i tylko we Włoszech

Share
Lancia z jednym modelem i tylko we Włoszech
Źródło: zdjęcie producenta
d248onm

Od lat Lancia jest marką niszową, która dzisiaj dodatkowo oferuje Chryslery pod swoim logo. Spadająca popularność wymusiła na Fiacie ostre działanie. W wywiadzie dla gazety „La Repubblica” Sergio Marchionne, szef koncernu, zapowiedział, że Lancia będzie oferowana jedynie we Włoszech, a w ofercie zostanie tylko jeden model.

Lancia to marka z długą i bogatą tradycją. Powstała w 1906 roku firma przez lata wprowadzała do oferty innowacyjne samochody. W historii Lancii znajdziemy też wyjątkowo dużo rewolucyjnych i kultowych modeli. Aurelia, Fulvia, Stratos, Delta, to tylko część z tych niesamowitych konstrukcji, które zmieniły motoryzacyjny świat. Niestety ostatnie lata nie były dla Lancii udane. Mało popularne modele i dodane do nich Chryslery ze zmienionym logo nie zachęcały do zakupu Lancii. Teraz koncern Fiata zdecydował się uciąć straty.

Zgodnie z zapowiedzią Marchionne, Lancia będzie oferowana jedynie we Włoszech. W sprzedaży zostanie tylko jeden model i będzie to miejski Ypsilon – samochód, który i tak poza Włochami nie cieszył się dużą popularnością. Jest to też dobra wiadomość dla fabryki w Tychach, gdyż to właśnie w tym zakładzie powstaje najmniejsza Lancia będąca bliźniaczym modelem Fiata 500.

Sprawdź ceny alkomatów na Allegro i wybierz najlepszą ofertę!

d248onm

Podziel się opinią

Share
d248onm
d248onm
Więcej tematów