Trwa ładowanie...
20-02-2016 10:28

Lamborghini Urraco po renowacji. Znaleźli je w polskiej stodole!

d1o9ks3
d1o9ks3

Czasami wystarczy trochę pracy, by auto z nadającego się na szrot wraka, zamieniło się w wyjątkowe cacko. Fachowcy znalezione w stodole Lamborghini Urraco postanowili zmienić w perełkę. Udało im się odpicować auto i, choć części kosztowały krocie, potem korzystnie je sprzedać. Zobaczcie!

Lamborghini Urraco było produkowane w latach 1972-79. Przez te lata powstało zaledwie 800 egzemplarzy modelu. Dziś nie patrzymy na nie w ten sposób, ale na salonie w Turynie w 1970 roku wszyscy mówili, że to „tanie Lambo”, w odróżnieniu od Miury.

Urraco miało kilka wersji. P250 miało silnik V8 o pojemności 2,5 litra. Moc wynosiła 223 KM, a maksymalny moment obrotowy 226 Nm. Prędkość maksymalna to 240 km/h. Słabszy od niego był Urraco P200, z silnikiem V8 o pojemności 2 litrów, o mocy 105 KM.

Najmocniejszym modelem o tej nazwie był Urraco P300 – konkurent Ferrari 304 GT4. Wzrosła moc (do 265 KM), ale samochód musiał mieć wzmocnioną konstrukcję, która stała się cięższa o 200 kg. Dlatego osiągi nie były znacznie lepsze od wersji P250 (sprint do 100 km/h w 7,6 sekundy, Vmax – 254 km/h).

_ Więcej niesamowitych przemian aut możemy obserwować w programie "Fani 4 kółek" na kanale Discovery. _

d1o9ks3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o9ks3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj