Trwa ładowanie...
ycipk-6ftbjq

Kupujemy coraz więcej używanych SUV-ów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kupujemy coraz więcej używanych SUV-ów
(Materiały prasowe)
ycipk-6ftbjq

Polacy coraz częściej decydują się na zakup używanych SUV-ów, aut MPV oraz terenowych. Stwierdzenie to wynika z danych Grupy AAA Auto, która latem br. sprzedała o 76,6 proc. więcej tego typu pojazdów niż w analogicznym okresie 2015 r.

Kupujący duże auta typu SUV i MPV kierują się przy wyborze nie tylko ilością przestrzeni i bezpieczeństwem, ale także komfortem oraz wyglądem samochodów. Duże auta nie są też tak paliwożerne jak jeszcze kilkanaście lat temu.
- Ceny paliw od dłuższego czasu pozostają na akceptowalnym poziomie, a różnice pomiędzy cenami oleju napędowego i benzyny w dalszym ciągu są minimalne. W przypadku SUV-ów i MPV nasi klienci wybierają mniej więcej po równo silniki benzynowe i diesle, mimo że wariant wysokoprężny pozwala na większe oszczędności podczas częstszych i dłuższych podróży - mówi Ken Scarratt z AAA AUTO.

Specjalista zaznacza również, że wielu polskich klientów zwyczajnie nie stać na zakup nowego SUV-a, dlatego też decydują się na zakup egzemplarza używanego.
- Coraz bardziej rozwierające się nożyce cenowe pomiędzy autami nowymi a używanymi mają ogromny wpływ na wzrost liczby klientów, którzy mogą pozwolić sobie na kupno używanego, rocznego lub dwuletniego SUV-a w znacznie niższej cenie niż nowy - zauważył.

ycipk-6ftbjq

Według statystyk popularność używanych SUV-ów i MPV z manualną skrzynią biegów wzrosła o 77,7 proc. do 83,1 proc. w porównaniu z zeszłorocznym sezonem letnim. Najbardziej popularna jest marka Renault, a następnie Opel i Nissan. Klienci chętnie wybierają silniki 1,6, a 30,7 proc. preferuje napęd na cztery koła. Kupujący najczęściej wolą auta czarne i srebrne od tych w innych kolorach.

Źródło: AAA Auto

ll/Wirtualna Polska

ycipk-6ftbjq

Jedziesz własnym autem i nie płacisz za paliwo. To BlaBlaCar. Wypróbuj!

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-6ftbjq

ycipk-6ftbjq
ycipk-6ftbjq