Trwa ładowanie...
d28bfow

Kupujemy coraz więcej hybryd

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kupujemy coraz więcej hybryd
(Szymon Jasina)
d28bfow

Polscy klienci przekonali się do hybryd. Obecnie co piąta kupowana w naszym kraju Toyota Auris jest wyposażona w ten rodzaj napędu. Również inne marki (m.in. Honda i BMW) mogą pochwalić się coraz lepszą sprzedażą modeli z napędem alternatywnym.

Co ciekawe, w przypadku niektórych modeli hybryda wyprzedza diesla, a nawet wszystkie warianty konwencjonalne. Tak w niektórych miesiącach bywało w przypadku Toyoty Auris. Co ciekawe, model ten jest w naszym kraju popularniejszy o światowego hybrydowego bestsellera, czyli Priusa.

- Auris to niekwestionowany król sprzedaży segmentu aut hybrydowych w Polsce - powiedział Robert Mularczyk z Toyota Motor Poland. - Do września tego roku sprzedaliśmy ponad 1500 sztuk tego modelu (ten wynik daje Aurisowi 45-procentowy udział w segmencie hybryd) . W Polsce co piąty sprzedawany w salonie Auris ma pod maską hybrydę. W Europie Zachodnie hybrydy uzyskują już 50-procentowy udział w łącznej sprzedaży tego modelu. To pokazuje, że możemy liczyć na dalsze wzrosty sprzedaży hybrydowego Aurisa w Polsce. Drugiego w zestawieniu Yarisa wybrało w tym samym okresie 694 kupujących (to dało mu 20 proc. udziału w segmencie hybryd w Polsce).

d28bfow

Hybrydy są dziś realną siłą na rynku. Do września tego roku wybrało je w Polsce prawie 3500 klientów. W tym ponad 96 proc. stanowiły modele Toyoty i Lexusa. Dynamika wzrostu sprzedaży tego segmentu jest bardzo wysoka. Jeszcze 4-5 lat temu sprzedawano w roku 150-200 hybryd. Dziś te wyniki są kilkukrotnie wyższe, a prognozy dla kolejnych lat przewidują dalszy ekspansję hybryd wraz z premierami nowych modeli.

Inne marki muszą nadganiać, ale coraz więcej producentów ma w swojej ofercie hybrydy. Obserwacja rynku nowych aut, ale też używanych, wyraźnie pokazuje, że Polacy poszukujący samochodów z napędem alternatywnym wiedzą, które marki oferują takie rozwiązania. Oprócz Toyoty i Lexusa jest to przede wszystkim BMW (modele serii 5 i 7), a w przypadku używanych aut też Honda.

d28bfow

Podziel się opinią

Share

d28bfow

d28bfow