Trwa ładowanie...
d1n48ni
12-10-2015 16:25

Kujawsko-Pomorskie/ Zawarto umowy na budowę drogi S5

d1n48ni
d1n48ni

Zaprojektowanie i zbudowanie do 2019 r. fragmentu drogi szybkiego ruchu S5 długości 128 km w województwie kujawsko-pomorskim przewidują umowy zawarte w poniedziałek przez oddział GDDKiA w Bydgoszczy z wykonawcami. Łączna wartość inwestycji wynosi 2,5 mld zł.

Droga S5 w regionie kujawsko-pomorskim będzie wiodła od autostrady A1 w Nowych Marzach k. Grudziądza do granicy z Wielkopolską w Mielnie k. Mogilna. Przebiegać będzie przez powiaty świecki, bydgoski, nakielski, żniński i mogileński.

"Wykonawcy w ciągu 10 miesięcy muszą opracować projekty budowlane i przygotować dokumentację potrzebną do złożenia wniosku o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, a później będą mieli sześć miesięcy na uzyskanie tego zezwolenia. Kolejnym etapem będzie już budowa drogi. Poszczególni wykonawcy mają na to różny czas, ale całość będzie gotowa w 2019 r." - powiedział dyrektor oddziału GDDKiA Mirosław Jagodziński.

Dyrektor zaznaczył, że w już w okresie projektowania i przygotowywana dokumentacji rozpoczną się badania archeologiczne, aby później nie spowalniały prac.

d1n48ni

Cała inwestycja została podzielona na siedem odcinków: 1. Nowe Marzy - Dworzysko (23,3 km), 2. Dworzysko - Aleksandrowo (22,4 km), 3. Aleksandrowo - Tryszczyn (14,7 km), 4. Tryszczyn - Białe Błota (13,5 km), 5. Białe Błota - Szubin (9,7 km), 6. Szubin - Jaroszewo (19,3), 7. Jaroszewo - Mielno (25 km).

Zwycięzcami przetargów na poszczególne odcinki zostali: 1. Impresa Pizzarotti & C.S.p.A (375 mln zł), 2. Impresa Pizzarotti & C.S.p.A (410 mln zł), 3. Konsorcjum Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR sp. z o.o. i Trakcja PRKiL SA (369 mln zł), 4. Konsorcjum Polaqua sp. z o.o. i Dragados SA (329 mln zł), 5. Impresa Pizzarotti & C.S.p.A (260 mln zł), 6. Konsorcjum Trakcja PRKiL SA i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR (352 mln zł), 7. Konsorcjum Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia SA i Mirbud SA (422 mln zł).

Przetargi, które ogłoszono we wrześniu i październiku 2014 r., cieszyły się dużym zainteresowaniem. Do każdego z nich zgłosiło się od 19 do 20 oferentów, a do drugiego etapu zakwalifikowano od 8 do 12 podmiotów. Przy wyborze ofert, oprócz ceny, brano pod uwagę termin realizacji i okres gwarancji jakości.

d1n48ni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n48ni
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj