Trwa ładowanie...
d2p7mpe
d2p7mpe
Wiadomości

Kujawsko-Pomorskie/ GDDKiA ogłosiła przetarg na 4 odcinki S-5

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2p7mpe

Przetarg na budowę ostatnich czterech odcinków drogi ekspresowej S5 w województwie kujawsko-pomorskim o łącznej długości 57,2 km ogłosił w środę oddział GDDKiA w Bydgoszczy. Przed tygodniem ogłoszono postępowanie dotyczące trzech pierwszych fragmentów trasy.

W obecnym przetargu ma zostać wyłoniony wykonawca odcinków drogi S5: Aleksandrowo - Tryszczyn (14,7 km), Tryszczyn - Białe Błota (13,5 km), Białe Błota - Szubin (9,7 km) i Szubin - Jaroszewo (19,3 km).

Przetarg ma charakter ograniczony, co oznacza, że w pierwszym etapie będą składane wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Do drugiego etapu zaproszeni zostaną wykonawcy, których wiedza i doświadczenie, potencjał kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa będzie spełniała warunki określone w ogłoszeniu.

d2p7mpe

Wcześniej oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na budowę odcinków drogi od autostrady w Nowych Marzach do Dworzyska (23,3 km), od Dworzyska do Aleksandrowa k. Bydgoszczy (22,4 km) i od Jaroszewa do granicy z woj. wielkopolskim (25,1 km).

Pierwotnie GDDKiA planowała podzielenie budowy S-5 w regionie kujawsko-pomorskim na pięć odcinków, ale ostatecznie zdecydowano się na siedem odcinków.

Długość drogi S5 w woj. kujawsko-pomorskim wyniesie prawie 130 km. Trasa będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, z których każdy będzie miał 3,5 m szerokości oraz pasy awaryjne o szerokości 2,5 m.

W ramach inwestycji m.in. zostaną zbudowane węzły drogowe i przebudowane już istniejące, powstaną obiekty inżynierskie, przebudowana będzie dotychczasowa sieć dróg publicznych, zostaną zbudowane drogi dojazdowe, serwisowe i przejścia dla zwierząt, ekrany akustyczne i bariery ochronne oraz powstaną miejsca obsługi podróżnych.

Według planów prace projektowe związane z S5 w województwie kujawsko-pomorskim rozpoczną się w 2015 r., a budowa potrwa od 2016 do 2019 r.

d2p7mpe

Podziel się opinią

Share

d2p7mpe

d2p7mpe