26-10-2005 08:10

Kubica na razie wystartuje w GP Makao

d1tzoge
d1tzoge

Robert Kubica od kilku dni przebywa w Anglii na testach samochodu... Formuły 3. Czyżby nasz najlepszy kierowca wyścigowy zamierzał wrócić do cyklu zawodów niższej rangi – pisze Życie Warszawy.

Na szczęście to tylko jednorazowy start. Kubica bardzo mile wspomina ubiegłoroczne wyścigi w Makao. Zajął tam drugie miejsce w Grand Prix – wyścigu uważanym za nieoficjalne mistrzostwa świata Formuły 3. 20-latek z Krakowa był wtedy najszybszym kierowcą na torze i gdyby zawody nie zostały przerwane, zapewne wyprzedziłby znajdującego się na prowadzeniu Francuza Alexandre Premata. Grand Prix Macau jest uznawane przez Światową Federację Samochodową (FIA) za Puchar Interkontynentalny.

Polak w tym sezonie wygrał World Series by Renault i rozgląda się raczej za możliwością zatrudnienia w F1, albo przynajmniej startów w przyszłym roku w GP 2, bezpośrednim zapleczu Formuły 1. Skorzystał jednak z zaproszenia ekipy Carlin Motorsport, która zaproponowała mu start w barwach tego zespołu.