Trwa ładowanie...
d1y0gh5

Kubica: mam nadzieję, że w niedzielę kibice będą stali w odpowiednich miejscach

Share
Kubica: mam nadzieję, że w niedzielę kibice będą stali w odpowiednich miejscach
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Waszczuk
d1y0gh5

Robert Kubica znakomicie spisuje się w Rajdzie Polski. Polski kierowca imponuje szybką, równą i płynną jazdą, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej zajmuje wysokie siódme miejsce. Kubica po drugim etapie był zadowolony z tempa i podkreślał świetną atmosferą, jaką wzdłuż tras tworzą kibice, ale ma nadzieję, że ostatniego dnia rajdu nie powtórzy się sytuacja z soboty, kiedy organizatorzy musieli odwołać jeden z odcinków z powodu nieodpowiedzialnego zachowania grupki fanów.

Kubica razem ze swoim pilotem Maciejem Szczepaniakiem od początku Rajdu Polski prezentują bardzo wysoką formę. Tylko jeden odcinek specjalny zakończyli poza pierwszą "10", we wszystkich pozostałych walczą z załogami zespołów fabrycznych, jak równy z równym. Sobotni etap Polacy zakończyli mocnym akcentem, zajmując drugie miejsce na superoesie Arena Mikołajki. Nic więc dziwnego, że Kubica był zadowolony ze swojej jazdy.

- Charakterystyka oesów Rajdu Polski tutaj na Mazurach jest jedyna w swoim rodzaju. Sobotnie oesy były troszkę wolniejsze od piątkowych. Bardziej techniczne, ale nadal nie brakowało bardzo szybkich partii. Ogólnie wszystko poszło dobrze. Jedziemy równo, bez większych problemów. Oby tak dalej. Jazda, którą pokazujemy i nasza pozycja to właśnie to, co jest w naszym zasięgu - podsumował Kubica.

d1y0gh5

Polski kierowca podkreślił również rolę kibiców, których wsparcie odczuwa podczas rajdu. Jednocześnie odniósł się do sytuacji przed 14. odcinkiem specjalnym, który ostatecznie trzeba było odwołać, ponieważ część kibiców stała w niebezpiecznych miejscach i nie chciała słuchać poleceń służb zabezpieczających trasę.

- Kibice są niesamowici. Atmosfera jest wspaniała. Mam nadzieję, że w niedzielę będą stali w odpowiednich miejscach - powiedział Kubica.

Ostatniego dnia rajdu załogi mają do pokonania, dwukrotnie przejeżdżany odcinek Baranowo, liczący 14,6 km. - Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby jak najlepiej zakończyć rajd - zapowiedział nasz kierowca.

Z Mikołajek, Maciej Rowiński

d1y0gh5

Podziel się opinią

Share
d1y0gh5
d1y0gh5
Więcej tematów