Trwa ładowanie...
d37iis1

Kubica: mam nadzieję, że będzie mi trochę łatwiej

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kubica: mam nadzieję, że będzie mi trochę łatwiej
(PAP/EPA)
d37iis1

Robert Kubica (Ford Fiesta WRC) ma nadzieję, że w najbliższym starcie w mistrzostwach świata - Rajdzie Portugalii, będzie mu łatwiej niż w innych tegorocznych imprezach. Jak zaznaczył, już wie, czego się może spodziewać na trasie.

Dla mistrza świata WRC-2 w ubiegłym sezonie, Rajd Portugalii (3-6 kwietnia) będzie pierwszym od zeszłorocznego powrotu do profesjonalnego sportu, w którym pojedzie po raz drugi w karierze.

"Portugalię poznałem w ubiegłym roku. Mniej lub bardziej wiem, czego oczekiwać, choć niemal połowa tras będzie dla mnie nowa, bo pojawią się inne odcinki lub zmienią się kierunki jazdy. Połowę rajdu już poznałem, ale przez ostatnich 12 miesięcy wiele się jednak zmieniło" - napisał były kierowca Formuły 1 na swojej stronie.

d37iis1

Krakowianin jadąc Citroenem DS3 RRC uplasował się w poprzedniej edycji imprezy na 19. miejscu w klasyfikacji generalnej i na szóstym w WRC-2. Wygrał Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC), a w WRC-2 triumfował fabryczny kierowca Skody Fin Esapekka Lappi (Fabia S2000).

Kubica miał przez całą imprezę problemy techniczne z samochodem; awaria hydraulicznego systemu sterowania skrzynią biegów spowodowała, że tuż po starcie do 10. odcinka specjalnego Vascao 2 musiał się zatrzymać. Auto zostało zaholowane do serwisu, gdzie je naprawiono; ostatniego dnia Polak wystartował ponownie w systemie Rally 2, ale z pięcioma minutami karnymi za każdy nieukończony odcinek specjalny.

"W zeszłym roku w Portugalii po raz pierwszy jechałem na szutrze, ale w innym, słabszym samochodzie RRC. Teraz z pewnością będzie mi trochę łatwiej, bo przynajmniej wiem, czego się spodziewać. Rajd Portugalii, z tego co pamiętam, jest bardzo wymagający i trudny. Nie oczekuję, że tym razem będzie znacznie łatwiejszy. Podejdę do niego tak, jakby był dla mnie zupełnie nowy" - ocenił.

W trzech dotychczas rozegranych rundach rajdowych mistrzostw świata, Kubica nie zdobył punktów. 17 stycznia w Monte Carlo Kubica z pilotem Maciejem Szczepaniakiem, będąc na czwartej pozycji, wypadli z drogi i nie ukończyli dziewiątego odcinka specjalnego.

d37iis1

W lutym w Rajdzie Szwecji uplasował się na 24. miejscu, gdyż kilka razy lądował w śnieżnych bandach przy trasie OS-ów. Także kolejny start - Rajd Meksyku w marcu - nie dał Polakowi dorobku punktowego, bowiem Ford załogi dwa razy dachował.

"Wszystkie rajdy WRC są dla mnie wymagające. Szczególnie te szutrowe, na których mam ograniczone doświadczenia i odkrywam wszystko od zera. Portugalia jest relatywnie krótsza od innych rund, więc może być trochę łatwiej. Po trudnym początku sezonu chciałbym przejechać wszystkie próby bez popełniania błędów. Wiem, że nie będzie łatwo. Zobaczymy, czy doświadczenia z zeszłego roku mi pomogą, ale z pewnością moim celem jest trzymanie się drogi i gładki przejazd całego rajdu" - podsumował Kubica.

Rajd Portugalii, czwarta runda mistrzostw świata, zostanie rozegrany w dniach od 3 do 6 kwietnia na trasach w rejonie Faro. Trasa ma w sumie 1404 km długości, w tym 339 km podzielonych na 16 odcinków specjalnych.

d37iis1

Podziel się opinią

Share
d37iis1
d37iis1