Trwa ładowanie...
ycipk-cvgsq4

Które marki produkują samochody najwyższej jakości?

A to pytanie postanowił odpowiedzieć amerykański J.D. Power. Na podstawie ankiet właścicieli samochodów wytypowano marki, których modele są najlepiej wykonane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Które marki produkują samochody najwyższej jakości?
(Materiały prasowe)
ycipk-cvgsq4

W badaniu uczestniczyli właściciele świeżo zakupionych samochodów. Pytano ich o usterki i odczucia po pierwszych 90 dniach od zakupu nowego auta, a także zadowolenie ze stosunku jakości do ceny. W stosunku do rankingu z ubiegłego roku jakość samochodów wzrosła o 8 proc. W rankingu wynik każdej z marek jest wyrażony liczbowo. Im jest ona niższa, tym lepiej. Średnia dla całego przemysłu motoryzacyjnego wyniosła 97. Oto marki, które wypadły najlepiej (pomijamy te, które nie są lub nie były obecne w Europie).

  1. Kia - 72 pkt.
  2. Genesis - 77 pkt.
  3. Porsche - 78 pkt.
  4. Ford - 86 pkt.
  5. BMW - 88 pkt. Chevrolet - 88 pkt. Hyundai - 88 pkt.
  6. Nissan - 93 pkt.
  7. Volkswagen - 93 pkt.
  8. Mini - 94 pkt.

Jak się okazuje, przynależność do gałęzi premium wcale nie zagwarantowała sukcesu w rankingu J.D. Power. Świadczy o tym choćby brak Mercedesa. Sklasyfikowany na drugim miejscu Genesis to nowo powstała koreańska marka, która jeszcze niedawno była u nas obecna pod postacią Hyundaia Genesisa.

ycipk-cvgsq4

*Najczęściej zgłaszane problemy z nowymi samochodami to usterki systemów rozpoznawania komend głosowych, awarie komunikacji Bluetooth, hałasy powietrza podczas szybkiej jazdy, awarie automatycznych skrzyń biegów, problemy z systemami multimedialnymi, a także niedoskonałości lakieru. *

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-cvgsq4

ycipk-cvgsq4
ycipk-cvgsq4