Krynica Morska i okolice – które miejsca warto odwiedzić?
Szczególnie wartym odwiedzenia miejscem w Polsce, dla tych osób, które jeszcze tam nie były, jest Krynica Morska. Jest to malownicza, przepięknie położona nadmorska miejscowość, która idealnie nadaje się do zwiedzania dla rodzin z dziećmi. Osoby wyruszające na wakacje własnym autem lub decydujące się wynająć samochód na miejscu, będą miały okazję zobaczyć wszystkie najważniejsze atrakcje w Krynicy Morskiej i okolicznych miejscowościach. Które z nich szczególnie warto umieścić w planie swojego wakacyjnego urlopu w samym sercu Mierzei Wiślanej?
Krynica Morska i atrakcje dostępne na miejscu
Krynica Morska to niewielka miejscowość letniskowa usytuowana na Mierzei Wiślanej. Mimo swoich skromnych rozmiarów i populacji liczącej zaledwie 1,5 tys. mieszkańców, jest to największy i najczęściej odwiedzany przez turystów wakacyjny kurort w tym rejonie, który nie bez powodu cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród urlopowiczów. Miejscowość ta jest bardzo korzystnie usytuowana – leży w środkowej części Mierzei Wiślanej, przez co stanowi świetną bazę wypadową do zwiedzania całej, obfitującej w liczne atrakcje okolicy.
Krynica Morska leży jednocześnie nad Morzem Bałtyckim i nad Zalewem Wiślanym. Miejscowość jest mała, spokojna i zaciszna, lecz w sezonie tętniąca życiem. Zarówno na jej terenie, jak i w okolicy nie brakuje bowiem ciekawych miejsc, zdecydowanie wartych odwiedzenia podczas urlopu nad polskim morzem. W samej miejscowości zlokalizowany jest port morski, cztery przystanie oraz kilka kąpielisk. Jest to typowo turystyczna miejscowość, która dysponuje świetną, dobrze zorganizowaną oraz urozmaiconą bazą noclegową. Noclegi w Krynicy Morskiej znaleźć można w różnych cenach m. in. w miejscowych ośrodkach wczasowych, hotelach, a także na polach namiotowych i campingach.
Jedną z największych atrakcji turystycznych, znajdujących się w samej miejscowości, jest słynna latarnia morska. Jest to miejsce, które musi obowiązkowo odwiedzić każdy turysta, goszczący w Krynicy Morskiej. Współczesna latarnia stoi w miejscu zburzonej w czasie II wojny światowej XIX-wiecznej latarni i jest najczęściej odwiedzanym miejscem w całej miejscowości. W centrum miasteczka turyści mogą natomiast podziwiać posąg rybaka, nazywany przez miejscowych Pomnikiem Rybaka. W rzeczywistości, nosi on nazwę Pomnika Pierwszych Osadników i upamiętnia ludzi, którzy przybyli do tej miejscowości po II wojnie światowej i zdecydowali się w niej zamieszkać. W miasteczku na najmłodszych turystów czeka także Lunapark, Bajkolandia, park linowy, a także plac do gry w minigolfa.
Ciekawe atrakcje w okolicy Krynicy Morskiej
Odwiedzając Krynicę Morską własnym autem mamy doskonałą okazję, aby zwiedzić także okoliczne miejscowości. Miasteczko jest świetnym punktem wypadowym na całą Mierzeję Wiślaną oraz do innych miejscowości znajdujących się w jego pobliżu. Turyści zatrzymujący się na nocleg w Krynicy Morskiej mogą wyruszyć samochodem do Kątów Rybackich, wypocząć na tamtejszych przepięknych plażach, a przy okazji zobaczyć, jak idą prace nad przekopem Mierzei Wiślanej. Blisko Krynicy Morskiej leży także Sztutowo, miejscowość, w której znajduje się muzeum w byłym nazistowskim obozie koncentracyjnym Stutthof oraz most zwodzony, znany z serialu "Czterej Pancerni i Pies".
W pobliżu Krynicy Morskiej znajduje się również Stegna – miejscowość słynąca z muzeum "Bursztynowa Komnata". Podobne atrakcje oferuje także Jantar, gdzie można zwiedzić Muzeum Bursztynnictwa. Dla najmłodszych turystów niewątpliwą atrakcją będzie także Mini ZOO, Wioska Indiańska, a także Centrum Rodzinnej Rekreacji w Jantarze.
W miejscowości Piaski można natomiast podziwiać murowany wiatrak oraz ruiny zabytkowego zboru kalwińskiego pochodzące z 1783 r. Z Krynicy Morskiej samochodem bez problemu dostaniemy się także do większych miejscowości znajdujących się w okolicy, w tym m. in. do Elbląga, Gdańska i Sopotu oraz skorzystamy z oferowanych przez nie, licznych atrakcji turystycznych. Dodatkowo, z Krynicy Morskiej można także rozważyć krótki wypad do Obwodu Kaliningradzkiego i Królewca.