Trwa ładowanie...
d6y8xdh
03-01-2017 12:57

Krakowskie lotnisko obsłużyło blisko 5 mln pasażerów w 2016 r.

d6y8xdh
d6y8xdh

4 mln 983 tys. 645 pasażerów obsłużył w minionym roku Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice. Jak podkreślają przedstawiciele portu, to rekordowy wynik, o 18 proc. lepszy od uzyskanego rok wcześniej.

Łącznie w ubiegłym roku z krakowskiego lotniska skorzystało o ponad 760 tys. pasażerów więcej niż w roku 2015. Zanotowano także 15 proc. wzrost liczby operacji lotniczych, których wykonano 41,9 tys.

Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport ocenił w poniedziałek, że wzrost ruchu pasażerskiego w ubiegłym roku na krakowskim lotnisku odzwierciedla zapotrzebowanie regionu na transport lotniczy. "Rozbudowując siatkę zarówno o połączenia bezpośrednie, jak i połączenia z największymi europejskimi hubami wychodzimy naprzeciw stawianym przed lotniskiem oczekiwaniom" - zaznaczył.

Jak przypomniał, dzięki współpracy z przewoźnikami, w porównaniu do poprzedniego sezonu zimowego, liczba połączeń z krakowskiego lotniska wzrosła o 13, a na 10 kierunkach wzrosła częstotliwość oferowanych lotów.

d6y8xdh

Przełożyło się to na statystyki ostatnich dwóch miesięcy, z których grudzień zakończył się najwyższym wzrostem ruchu pasażerskiego w 2016 roku - obsłużono o 26 proc. więcej pasażerów niż w grudniu 2015 r. Łącznie w ubiegłym miesiącu z Kraków Airport skorzystało blisko 386,7 tys. pasażerów.

Prognozy krakowskiego lotniska na ten rok zakładają 4-6-proc. wzrost ruchu pasażerskiego, wpływ na to będzie mieć sytuacja geopolityczna i wzrostu cen paliwa.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W tegorocznym sezonie zimowym lotnisko oferuje 65 połączeń regularnych do 57 portów w 17 krajach i współpracuje z 21 przewoźnikami, zrzeszonymi w trzech największych sojuszach lotniczych na świecie.

d6y8xdh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6y8xdh
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj