Trwa ładowanie...
d1j6h9a
d1j6h9a
Wiadomości

Kraków/W sobotę darmowa komunikacja ze względu na smog

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1j6h9a

Ze względu na przekroczenie średniego poziomu stężenia pyłu PM10 powyżej 200ug/m3 we wszystkich stacjach pomiarowych na terenie Krakowa, w sobotę na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego będzie można skorzystać z darmowych przejazdów środkami komunikacji publicznej.

Z darmowej komunikacji miejskiej będą mogły korzystać osoby legitymujące się dowodem rejestracyjnym (bez względu na miejsce jego wydania, ale posiadające ważne badanie techniczne) i tyle towarzyszących im osób, ile miejsc siedzących jest w aucie. To rozwiązanie ma skłonić kierowców do pozostawienia samochodów w domu.

"Usługa obowiązuje na obszarze Gminy Miejskiej Kraków oraz w gminach sąsiadujących (do których kursuje komunikacja MPK), i które przystąpiły do porozumienia w celu wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego. Darmowa komunikacja zostanie wprowadzona 02.01.2016 r., w godzinach 00:00-24:00" - można przeczytać w komunikacie Urzędu Miasta Krakowa.

Zgodnie z uchwałą krakowskich radnych z połowy grudnia, darmowe przejazdy są w stolicy Małopolski wprowadzane, jeśli dobowe stężenie zanieczyszczeń pyłowych mierzone o godz. 16 i uśrednione z trzech stacji pomiarowych w Kurdwanowie, Nowej Hucie i przy al. Krasińskiego przekroczy 150 mikrogramów na metr sześc.

d1j6h9a

Podziel się opinią

Share

d1j6h9a

d1j6h9a