Trwa ładowanie...
d3vsu3f
d3vsu3f

Kraków/ 185 miejsc na nowym parkingu miejskim

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3vsu3f

185 miejscami dla samochodów dysponuje nowy wielopoziomowy parking miejski, z którego kierowcy mogą korzystać od czwartku w Krakowie. Obiekt znajduje się przy ul. Jana Zamoyskiego w dzielnicy Podgórze. Koszt inwestycji wyniósł prawie 10 mln zł.

Parking miejski Stare Podgórze Korona, który znajduje się w okolicy Klubu Sportowego Korona, ma cztery kondygnacje. Obiekt wyposażony jest w windy, a na jego terenie wyznaczono miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych. Na parking kierowcy wjadą od ul. Zamoyskiego i Warneńczyka.

"Po kilku latach dyskusji z KS Korona i mieszkańcami oddajemy ten parking do użytku. Przez miesiąc będziemy monitorować, jak ruch się zmienia, czy coś na parkingu wymaga zmiany" - powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Według niego postój na parkingu będzie tańszy od opłat pobieranych w krakowskich strefach płatnego parkowania.

d3vsu3f

Do niedzieli, w ramach okresu testowego kierowcy mogą zaparkować swoje samochody bezpłatnie. W tym czasie mieszkańcy będą mogli zapoznać się z funkcjonowaniem obiektu. Od poniedziałku użytkownicy parkingu zapłacą trzy zł za godzinę postoju, a za całą dobę 25 zł.

Otwarty w czwartek parking to element polityki parkingowej miasta. Według władz docelowo w śródmieściu Krakowa będzie działać uzupełniający się system parkingów kubaturowych. Budowa kolejnych parkingów ma ograniczyć postój samochodów na chodnikach i przy ulicach.

"Kładziemy nacisk na parkingi Park&Ride położone przy pętlach komunikacji miejskiej" - zaznaczył Jacek Majchrowski. Zapowiedział, że kolejne takie powstaną w osiedlowych częściach miasta: Kurdwanowie i Bieżanowie.

Umowa na budowę parkingu została podpisana trzy lata temu. Inwestycja przedłużała się z powodu sporu miasta z Klubem Sportowym Korona. Władze Krakowa wypowiedziały KS Koronie umowę na korzystanie z terenu, na którym otwarto parking. Według miasta klub użytkował teren niezgodnie z jego przeznaczeniem. W kwietniu 2014 r. sąd zdecydował, że KS Korona ma oddać sporny teren miastu.

Koszt wybudowania parkingu Stare Podgórze Korona wyniósł prawie 10 mln zł. Wykonawcą obiektu była firma Inter-Bud.

d3vsu3f

Podziel się opinią

Share

d3vsu3f

d3vsu3f