WP

Kradli auta wypoczywającym nad morzem

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kradli auta wypoczywającym nad morzem
(Policja.pl)
WP

Policja rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów. Złodzieje grasowali na wybrzeżu, a ich celem były auta turystów.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku od kilku miesięcy rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów. Efektem pracy tej specjalnej grupy jest zatrzymanie dwóch mężczyzn z Gdańska w wieku 33 i 40 lat. Kolejne dwie osoby wpadły w ręce stróżów prawa już kilkadziesiąt minut później. Stanowili oni trzon złodziejskiej szajki, która grasowała w miejscowościach turystycznych. Tam, złodzieje wyszukiwali, a następnie kradli samochody. Ich ofiarami byli przeważnie turyści, którzy przyjechali na wakacje do nadmorskich kurortów.

Funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn na gorącym uczynku, kiedy próbowali ukraść Skodę Superb. Na widok mundurowych zaczęli uciekać, ale po krótkim pościgu zostali zatrzymani. W trakcie przeszukania mieszkania młodszego z nich policjanci znaleźli narzędzia i urządzenia, które ewidentnie służyły im do kradzieży samochodów. Kryminalni podejrzewają obu mężczyzn o kradzieże i usiłowanie kradzieży kilkunastu samochodów, których łączna wartość to kilkaset tysięcy złotych. Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

WP

Wczoraj sąd zastosował wobec zatrzymanych trzy miesiące tymczasowego aresztu. Za kradzieże grozi im teraz nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja

tb/

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP