Trwa ładowanie...
d1e0rg6

Kosztuje niewiele, ratuje życie. Brelok dla kierowcy

W chwili wypadku liczy się przede wszystkim szybka reakcja i to, ile czasu zajmie ci wydostanie się z auta - szczególnie wtedy, gdy pasy lub drzwi są zablokowane. Nie ma czasu na szukanie narzędzi ani operowanie skomplikowanymi przyrządami. Trzeba działać natychmiast.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nóż do cięcia pasów może się przydać
Nóż do cięcia pasów może się przydać (Youtube.com)
d1e0rg6

W tym celu warto mieć przy sobie praktyczny brelok, który w trudnej sytuacji może posłużyć jako zestaw ratunkowy w aucie. Breloki ratunkowe zostały zaprojektowane tak, by mogły przydać się w wielu awaryjnych sytuacjach.

Praktyczne ostrze do pasów

Urządzenie jest przede wszystkim bezpieczne w użytkowaniu. Wbudowany nożyk do cięcia pasów bezpieczeństwa jest ulokowany w taki sposób, by nawet przypadkowe otwarcie nie wiązało się ze zranieniem. Ostrze zatopiono z trzech stron w ochronnym tworzywie sztucznym, dzięki czemu nawet w wyjątkowo stresowej sytuacji nie pokaleczysz się.

d1e0rg6

Nożyk przyda się szczególnie w sytuacji, gdy w wyniku uderzenia zablokują się pasy bezpieczeństwa lub wypadek spowodował przysunięcie się do siebie foteli w takim stopniu, że nie ma możliwości dostania się do mechanizmu blokującego. Zamiast czekać na pomoc ratowników, możesz bez problemu uwolnić się samodzielnie.

Youtube.com

Zbijak do szyb

W wyniku wypadku szyby prawdopodobnie się stłuką. Jeśli jednak tak się nie stanie, a z jakiegoś powodu nie będziesz w stanie otworzyć drzwi lub próbujesz pomóc nieprzytomnemu poszkodowanemu zamkniętemu w aucie, to trzeba będzie wybić ją samodzielnie. Do tego celu nada się każdy dostatecznie twardy przedmiot. Sukces tkwi w tym, by uderzyć na tyle precyzyjnie, aby powierzchnia styku ze szkłem była jak najmniejsza. W przypadku wybijania szyby kluczem do kół nie będzie z tym problemu, jednak jeśli chcesz użyć do tego na przykład gaśnicy, należy uderzyć pod kątem, brzegiem podstawy.

d1e0rg6

Zawsze możesz również skorzystać z profesjonalnego zbijaka. Breloczek wyposażony w bolec nie wymaga robienia wymachu, wystarczy przytknąć go do szyby i mocno docisnąć. Zamontowany punktak będzie w stanie skruszyć nawet wzmocnioną, samochodową szybę.

Profilaktycznie przed jazdą

Jeszcze przed wyjazdem, szczególnie jeśli ma się odbywać w trudnych warunkach, warto zrobić krótki przegląd samochodu. Dzięki temu możesz uniknąć wielu nieprzyjemności na drodze, a już na pewno oszczędzisz sporo pieniędzy w razie awarii. Dlatego warto – poza rutynowym przeglądem – od czasu do czasu zwrócić uwagę na stan bieżnika i ciśnienie opon.

Między innymi z tego względu warto zaopatrzyć się w niewielki multitool, który pełni funkcję breloka dołączonego do kluczyków. Po wyciągnięciu kolorowej części naszym oczom ukazuje się praktyczny miernik zużycia bieżnika. Wystarczy przytknąć go do opony, a następnie sprawdzić, czy nie jest wytarty. W nieco droższych modelach można również znaleźć urządzenie, które mierzy ciśnienie w kołach. Dzięki temu wizyta na stacji benzynowej lub u wulkanizatora nie będzie konieczna.

d1e0rg6

Podziel się opinią

Share

d1e0rg6

d1e0rg6