Trwa ładowanie...

Kosztuje niewiele, może uratować życie. Przyda się w aucie

Na drodze nietrudno o kolizję, dlatego zawsze warto mieć oczy dookoła głowy i zainwestować w dodatkowe zabezpieczenia. Kierowcom przyda się dodatkowy gadżet, który może zaoszczędzić im sporo problemów i pomóc w trudnej sytuacji.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Kosztuje niewiele, może uratować życie. Przyda się w aucieŹródło: Youtube.com
d4kdpg5
d4kdpg5

Multitool samochodowy to sprzęt, który warto mieć przy sobie w aucie. Zawiera wszystkie niezbędne podczas stłuczki narzędzia. Z jego pomocą zbijesz samochodową szybę, przetniesz pasy, a nawet sprawdzisz stan opon. Mając go przy sobie, szybko docenisz jego przydatność.

Przygotowanie do podróży

W przypadku dłuższych tras, na przykład wakacyjnych wyjazdów, warto profilaktycznie zrobić przegląd samochodu. Pozwoli to uniknąć wielu problemów i nieprzyjemności, a także sprawi, że zaoszczędzisz sporo pieniędzy na ewentualnych naprawach czy mandatach. Dlatego poza rutynowym przeglądem warto regularnie sprawdzać stan zużycia bieżnika i ciśnienie w oponach. W tym celu nie musisz udawać się do specjalisty, zrobisz to samodzielnie.

d4kdpg5

Niewielki multitool w formie breloka przyczepianego do kluczy wyposażono w mierniki, które pozwalają określić, w jakim stanie są opony. Wyciągając kolorową część z kółkiem do kluczy, otrzymasz niewielki miernik, który należy przytknąć do wgłębienia w bieżniku. Jeśli na podziałce widoczna będzie żółta część – powoli czas myśleć o wymianie opon, jeśli czerwona – będzie to konieczne. Bardziej zaawansowane modele pozwolą na zmierzenie ciśnienia opon. Obejdzie się bez wizyty na stacji benzynowej lub wulkanizatora.

Nóż do cięcia pasów może się przydać Youtube.com
Nóż do cięcia pasów może się przydać Źródło: Youtube.com

Przydatne w razie awarii

Po wyciągnięciu kolorowej części z miernikiem w powstałym zagłębieniu znajdziesz nóż do cięcia pasów. Takie umiejscowienie jest celowe, gdyż dzięki temu nie ma możliwości, że się nim pokaleczysz. Szczelina jest na tyle cienka, że nie włożysz tam omyłkowo palca, nie ma możliwości, by brelok zarysował jakieś delikatne przedmioty w plecaku lub torebce. Nożyk jest przy tym na tyle ostry, że bez problemu poradzi sobie ze wzmocnionymi pasami bezpieczeństwa.

Z drugiej strony znajduje się skuteczny i prosty w obsłudze zbijak do szyb. Okaże się szczególnie pomocny, gdy będziesz udzielać pierwszej pomocy podczas wypadku i nie będzie innej możliwości, by dostać się do auta. Specjalna sprężyna zamontowana w urządzeniu wykorzystuje siłę nacisku. Wystarczy więc docisnąć szpikulec do szyby, a po odciągnięciu bolca szpikulec w kilka chwil zmieni wzmocnioną samochodową szybę w kupkę pokruszonego szkła. Wtedy otwarcie drzwi będzie już tylko formalnością.

Największą zaletą tego typu multitoola samochodowego jest to, że niezależnie od okoliczności zawsze będziesz wiedzieć, gdzie znajdziesz narzędzie przydatne w razie wypadku – w okolicach stacyjki. To pozwoli szybko zareagować na zmieniającą się sytuacje na drodze.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4kdpg5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kdpg5
Więcej tematów