Trwa ładowanie...
d3xrx87

Kosiniak-Kamysz: spotkania z niemiecką administracją ws. przewoźników (krótka2)

Share
d3xrx87

W sprawie polskich przewoźników odbędzie się szereg spotkań z przedstawicielami niemieckiej administracji. Sprawa zostanie także podjęta na forum europejskim - poinformował we wtorek na konferencji po posiedzeniu rządu minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

Po piątkowych rozmowach ministrów pracy Polski i Niemiec w Berlinie ogłoszono, że niemiecki rząd zawiesił obowiązujące od stycznia przepisy dot. płacy minimalnej dla kierowców ciężarówek przejeżdżających tranzytem przez Niemcy, do czasu wyjaśnienia sprawy przez Komisję Europejską. Od 1 stycznia w Niemczech obowiązuje ustawa o płacy minimalnej; stawka za godzinę wynosi co najmniej 8,50 euro.

"Pani minister pracy (Niemiec Andrea Nahles - PAP) obiecała mi spotkanie zespołów roboczych, gdzie będą przedstawiciele ministerstwa pracy i polityki społecznej i ministerstwa infrastruktury i rozwoju z naszymi odpowiednikami niemieckimi w ciągu 10 dni od naszego spotkania (w piątek - PAP)" - powiedział Kosiniak-Kamysz. Dodał, że rozmowy będą dotyczyły transgranicznego transportu i kabotażu w kontekście różnic w prawie polskim i niemieckim. "Zapraszamy naszych partnerów do Polski" - zaznaczył.

Dodał, że sprawa zostanie podjęta także na forum europejskim - na spotkaniach ministrów ds. pracy i ds. transportu Unii Europejskiej. "Wspólnie z koalicją państw europejskich, stojących na wspólnym stanowisku niezgodności tych przepisów (niemieckich - PAP) z prawem unijnym, wystosujemy list do prezydencji łotewskiej o pilne zajęcie się tą sprawą (...). Tutaj decyzja będzie w dużej mierze, w największej mierze, zależeć od Komisji Europejskiej i od stwierdzenia zgodności lub braku tej zgodności z prawem europejskim" - zaznaczył.

d3xrx87

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xrx87
d3xrx87
Więcej tematów