Koniec sezonu dla Loeba?

Koniec sezonu dla Loeba?Źródło: PAP
d3uxhm4
d3uxhm4

Dwukrotny rajdowy mistrz świata Francuz Sebastian Loeb, który w ubiegłym tygodniu podczas przejażdżki rowerem górskim złamał rękę, opuścił w poniedziałek szpital, ale nie wiadomo, czy w tym roku jeszcze wystartuje. Kierowca nie życzy sobie żadnych wywiadów.

Belgijska ekipa Kronos, której Loeb jest zawodnikiem poinformowała, że mistrz świata odpoczywa w spokoju w swoim domu w Szwajcarii i ma dobrze przygotowany program rehabilitacji. Nie jest jednak jasne, jaki jest rzeczywisty stan zdrowia Francuza i kiedy powróci do rywalizacji.

Loeba dzieli tylko pięć punktów od trzeciego z rzędu tytułu mistrza świata. W tym sezonie wygrał 8 z 12 rajdów, zdobywając 112 punktów na 120 możliwych. Fin Marcus Groenholm zwyciężył w czterech pozostałych rajdach, ale traci aż 35 pkt do kierowcy Citroena Xsara.

Do zakończenia rajdowych mistrzostw świata zostały cztery rajdy: Turcji (13-15 października), gdzie Loeb na pewno nie wystartuje, Australii (27-29 października), Nowej Zelandii (17-19 listopada) i Wielkiej Brytanii (1-3 grudnia). Zwycięzca każdego rajdu otrzymuje 10 pkt, drugi zawodnik - 8 pkt, trzeci - 6, czwarty - 5 itd.

Jeśli Loeb nie wróci na rajdowe trasy do końca sezonu, sprawa tytułu mistrza świata będzie otwarta. Groenholm, by wyprzedzić Loeba, będzie musiał zdobyć 36 pkt, co oznacza wygranie dwóch rajdów i zajęcie dwóch drugich pozycji, albo zwycięstwa w trzech rajdach i jedno trzecie miejsce.