Koniec przygody Chevroleta w WTCC

Koniec przygody Chevroleta w WTCCŹródło: Materiały prasowe
d2ad4it
d2ad4it

W ośmioletniej historii w serii WTCC Chevrolet osiągnął wszystko, co było tylko do zdobycia. Przez ten czas marka zdobyła 3 podwójne tytuły mistrzowskie odnosząc łącznie 68 zwycięstw w wyścigach.

W ubiegłym sezonie udało się też ustanowić historyczny rekord - Chevrolet został pierwszym konstruktorem, który ukończył sezon z wynikiem 1 025 punktów. Kierowcy teamu wywalczyli 23 podwójne i 17 potrójnych zwycięstw, 184 razy stawali na podium, zdobyli 36 miejsc pole position oraz zanotowali 61 najszybszych okrążeń w 178 wyścigach.

W całej karierze wyścigów samochodów turystycznych prowadzili oni przez 820 okrążeń i zdobyli łącznie 3 580 punktów w klasyfikacji konstruktorów i 4 470 punktów w klasyfikacji kierowców.

W związku ze strategicznym przeglądem programów sportów motorowych i działań marketingowych Chevroleta, podjęto decyzję o zakończeniu udziału Chevroleta w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych WTCC z końcem sezonu 2012.

Źródło: Chevrolet