Trwa ładowanie...
dkq292e
Koniec kursów zmniejszających liczbę punktów karnych. Łatwiej stracisz prawo jazdy

Koniec kursów zmniejszających liczbę punktów karnych. Łatwiej stracisz prawo jazdy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dkq292e

Kierowcy, którym grozi przekroczenie 24 punktów karnych i utrata prawa jazdy, za 300 zł mogą odbyć kurs reedukacyjny i skasować z konta 6 oczek. Taki system jednak będzie działać tylko do 31 grudnia 2015 roku. Od 1 stycznia zaczną obowiązywać nowe, ostrzejsze przepisy.

Zgodnie ze zmienionymi zasadami kierowca, który przekroczy granicę 24 punktów karnych, będzie musiał w ciągu miesiąca odbyć obowiązkowe szkolenie lub straci prawo jazdy. Po zakończeniu takiego kursu konto zostanie wyzerowane, ale przez kolejne pięć lat kierujący będzie na cenzurowanym. Oznacza to, że ponowne przekroczenie limitu 24 punktów będzie oznaczać całkowitą utratę uprawnień do kierowania. Jak tłumaczy Krzysztof Wójcik z warszawskiego WORD-u, taka osoba będzie zaczynała swoją przygodę za kierownicą od nowa, czyli po raz kolejny będzie musiała odbyć kurs i zdać egzamin na prawo jazdy.

dkq292e

Nowe szkolenie dla osób, które zebrały komplet punktów będzie droższe (jego cena ma wynieść 500 zł), ale, co ważniejsze, będzie też zdecydowanie dłuższe. Aktualnie obowiązujący kurs trwa 6 godzin i odbywa się w ciągu jednego dnia. Nowa forma będzie bardziej kłopotliwa, gdyż zajmie łącznie 28 godzin w cztery dni.

sj, moto.wp.pl

dkq292e

Podziel się opinią

Share

dkq292e

dkq292e