Trwa ładowanie...
ycipk-3825ng

Koncepcyjny Mercedes zapowiada kolejną generację kompaktowych modeli

Na trwającym właśnie salonie samochodowym w Szanghaju, Mercedes zaprezentował intrygujący koncept, stanowiący zapowiedź kompaktowego sedana przyszłości oraz kilku pochodnych modeli. Oto czego powinniśmy spodziewać się w najbliższych latach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mercedes-Benz Concept A Sedan, 2017
Mercedes-Benz Concept A Sedan, 2017 (Materiały prasowe, Fot: Mercedes-Benz)
ycipk-3825ng

Concept A Sedan wygląda bardzo atrakcyjnie. Trudno odmówić mu elegancji, wymieszanej we właściwych proporcjach ze sportem i nowoczesnością. Tym co najbardziej zaskakuje są właściwe proporcje, tak trudne do uzyskania w przypadku mniejszych sedanów. Auto powinno godnie zastąpić model CLA. Stanie się to jednak nie wcześniej niż za kilkanaście miesięcy. Od konceptu do wersji produkcyjnej jeszcze długa droga.

Nowy koncept Mercedesa stanowi jednak zapowiedź nie tylko kompaktowego sedana, ale również innych, niewielkich modeli marki opartych na tej samej platformie. Mowa tu o hatchbacku znanym jako* klasa A oraz crossoverze, GLA.* Następcy tych modeli będą najprawdopodobniej wykorzystywać ten sam język stylistyczny co koncept.

Mercedes-Benz Concept A Sedan, 2017 Materiały prasowe
Podziel się
ycipk-3825ng

Trójkątne reflektory, duża atrapa chłodnicy, muskularne błotniki i wysoko poprowadzona linia szyb to charakterystyczne elementy prezentowanego konceptu. Dopełnienie całości stanowią piękne, 20-calowe felgi. Nie można oprzeć się wrażeniu, że Mercedes podąża we właściwym kierunku. A co z wnętrzem i rozwiązaniami technicznymi?

Niestety odpowiedź na to pytanie na razie nie jest prosta. Niemcy póki co ograniczyli się bowiem wyłącznie do zaprezentowania zewnętrznej stylistyki, bez zagłębiania się w pozostałe szczegóły. Na tym etapie trudno więc stwierdzić jakie atrakcje poza ciekawym wyglądem czekają nas w przyszłej generacji kompaktowych modeli Mercedesa.

Mercedes-Benz Concept A Sedan, 2017 Materiały prasowe
Podziel się

Warto wspomnieć, że Concept A Sedan jest w ogóle pierwszym modelem reprezentującym nowy język stylistyczny marki, który w mniejszym lub większym stopniu znajdzie swoje odzwierciedlenie we wszystkich nowych autach Mercedesa. Czas pokaże czy będą one równie spektakularne co kompaktowy sedan.

ycipk-3825ng
Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3825ng

ycipk-3825ng
ycipk-3825ng