Kolejny rajdowy sukces Skody

Kolejny rajdowy sukces SkodyŹródło: Materiały prasowe
d2qcsut
d2qcsut

Zespół fabryczny Skody zdobył kolejny tytuł mistrzowski. Załoga Fabii Super 2000 - Andreas Mikkelsen/Ola Floene zwyciężyła w tegorocznych zawodach IRC.

Jest to trzeci z rzędu triumf Skody w IRC, zarówno w kategorii Producentów jak i Kierowców. Dzięki temu czeska marka zdobyła miano najbardziej utytułowanej w historii IRC. Ponadto Andreas Mikkelsen okazał się także pierwszym kierowcą, który zdobył mistrzostwo IRC drugi raz z rzędu.

Załoga przypieczętowała swój sukces podczas Rajdu Cypru, który ukończyła na drugiej pozycji. Zawodnicy pojawili się na 11 wydarzeniach z tej serii, wygrywając 2 z nich (Rajdy Azorów i Rumunii).

Kolejny kierowca Skody, Jan Kopecky, wziął udział w 6 rajdach, wygrywając na Wyspach Kanaryjskich i na Sycylii. Sukces potwierdził dodatkowo Juho Hanninen, który mimo startu jedynie w 4 rajdach wygrał aż 3 z nich - w Irlandii, Belgii oraz Czechach.

To niejedyny tegoroczny sukces rajdowy czeskiej marki - udało się jej zdobyć mistrzostwa Europy, Czech, Austrii, Niemiec, Turcji, Słowenii i Bułgarii.

Źródło: Skoda