Trwa ładowanie...
13-10-2008 11:49

Kolejne propozycje zmian w przepisach GP

Kolejne propozycje zmian w przepisach GPŹródło: AFP
d3deswf
d3deswf

Nie ma tygodnia, aby nie pojawiły się nowe pomysły odnośnie uatrakcyjniania weekendu Grand Prix.

FOTA (Formula One Teams Association - stowarzyszenie zespołów F1)
ma zamiar przedyskutować zmianę formatu piątkowych treningów. Pojawiła się propozycja, aby zawodnicy podczas treningu rywalizowali o jak najlepszy czas okrążenia. Zwycięzca miałby otrzymać milion dolarów.

Są jednak i inne pomysły. Niektóre zespoły postulują, aby wydłużyć czas piątkowych treningów do sześciu godzin. Miałoby to zrównoważyć rezygnację dni testowych organizowanych w trakcie sezonu. W związku z redukcją kosztów zdecydowano, że zespoły będą mogły testować na torze tylko przed i po zakończeniu sezonu. Dotychczasowe testy w trakcie dwutygodniowych przerw między wyścigami zostały zakazane.

Kolejnym pomysłem mającym na celu uatrakcyjnienie rywalizacji jest punktowanie do klasyfikacji generalnej wyników z kwalifikacji - donosi niemiecki _ Auto Moto und Sport _. Zespoły ponadto postulują, aby zmienić czas rozgrywania wyścigów w Europie. Grand Prix miałoby się zaczynać przedpołudniem, co byłoby ukłonem w stronę widowni telewizyjnej. - Wyścig kończył by się około godziny 12.30, dzięki czemu widzowie mieliby jeszcze cały dzień dla siebie - powiedział szef Toro Rosso Franz Tost.

Tymczasem mniejsze zespoły chcą, aby wprowadzić limit budżetu oraz zmienić warunki podziału pieniędzy z tytułu komercyjnych. - Zespół powinien być w stanie egzystować dzięki pieniądzom od Berniego Ecclestone'a. Pieniądze od sponsorów powinno być tylko dodatkiem - uważa Gerhard Berger, współwłaściciel Toro Rosso.

_ RAF _

d3deswf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3deswf
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj