Trwa ładowanie...
ycipk-4gh48s

Kolejne miasto, w którym za parkowanie można płacić bezgotówkowo. Zmiany w połowie roku

Coraz więcej miast oferuje kierowcom możliwość bezgotówkowego płacenia za pozostawienie auta w strefie płatnego parkowania. Do tej grupy wkrótce dołączy stolica Dolnego Śląska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocławscy kierowcy będą mogli zapłacić karta w parkometrze nie tylko za postój, ale także karę za brak biletu parkingowego.
Wrocławscy kierowcy będą mogli zapłacić karta w parkometrze nie tylko za postój, ale także karę za brak biletu parkingowego. (WP.PL, Fot: Sławomir Kowalewski)
ycipk-4gh48s

Wrocław jest kolejnym miastem, w którym kierowcy będą mogli zapłacić za parkowanie nie tylko gotówką czy karta miejską, ale także kartą. W połowie 2018 r. wygaśnie umowa z dotychczasowym operatorem, a kolejny będzie musiał zagwarantować urządzenia umożliwiające dokonywanie płatności kartą zbliżeniową – informuje serwis Cashless.

Samo płacenie za parking kartą nie jest, w skali ogólnopolskiej, jakąś nowością. Od dawna korzystają z tego kierowcy choćby w Warszawie, Opolu i Krakowie. Ciekawym rozwiązaniem będzie to, że w parkometrze będzie można opłacić karę za przekroczony czas postoju lub za nieuiszczenie opłaty parkingowej. Informację o karze kierowcy znajdują za wycieraczką samochodu, gdy sprawdzi go pod ich nieobecność kontroler. Obecnie mogą to zrobić tylko w kasie Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta lub przelewem.

Kto nie lubi gotówki, w wielu miastach może uregulować rachunek za parkowanie także za pomocą aplikacji mobilnej, np. moBILET czy mPay. Korzystanie z nich daje kierowcom korzyść, jakiej nie będą mieć, płacąc gotówką w parkometrze: dzięki funkcji start-stop mogą płacić za faktyczny czas postoju oraz nie martwić się, że opłacili postój na czas krótszy niż rzeczywiście będzie im potrzebny.

ycipk-4gh48s

Serwis Cashless przygotował raport, z którego wynika, że w 10 największych aglomeracjach Polski kierowcy wydali na parkowanie przy pomocy aplikacji mobilnych ponad 7,1 mln zł.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4gh48s

ycipk-4gh48s
ycipk-4gh48s