Trwa ładowanie...
d2bnc8k

Kobieta po raz pierwszy na czele General Motors

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobieta po raz pierwszy na czele General Motors
(PAP/DPA/Newscom/Rodney Morr)
d2bnc8k

Dyrektorem naczelnym General Motors (GM) będzie od stycznia przyszłego roku Mary Barra, która zastąpi Dana Akersona. GM poinformował o tym we wtorek. Barra jest pierwszą kobietą, która staje na czele GM i w ogóle któregoś z wielkich koncernów motoryzacyjnych.

Barra ma 51 lat i w kierownictwie GM odpowiada za globalny rozwój produktów. Agencja dpa napisała o niej, że jest "kobietą, która ma benzynę we krwi". Z wykształcenia jest inżynierem, a pracę w GM rozpoczęła w 1980 roku, jeszcze jako studentka.

We wtorek jako przyszła szefowa GM oświadczyła: "To zaszczyt kierować najlepszą ekipą w branży i z pełną prędkością kontynuować nasz obecny sukces".

General Motors Company to jedno z największych przedsiębiorstw na świecie, najlepiej znane z produkcji samochodów - choć jest też obecne na rynku produkcji silników okrętowych, instalacji przemysłowych, technologii komunikacyjnych oraz usług finansowych. Od 1916 roku firma jest notowana na nowojorskiej giełdzie. Zatrudnia około 200 000 pracowników. Źródło: PAP/IAR

d2bnc8k

Podziel się opinią

Share

d2bnc8k

d2bnc8k