Trwa ładowanie...

Kia Sorento ma kłopoty w USA

Share
Kia Sorento ma kłopoty w USA
Źródło: zdjęcie producenta
d3n85mr

Niemal 400 tys. sztuk modelu Kia Sorento, wyprodukowanych w latach 2009-2013 musi w USA trafić do serwisów. Powodem akcji przywoławczej jest usterka blokady automatycznej skrzyni biegów, zapobiegającej przypadkowemu przełączeniu z trybu parkingowego w tryb jazdy.

Wadliwy komponent wykonany przez firmę SL Tennessee może ulec mechanicznemu uszkodzeniu podczas normalnej eksploatacji samochodu. Gdy dojdzie do takiej usterki, przestawienie dźwigni wybieraka z pozycji Parking na pozycję Drive, nie będzie wymagało wciśnięcia pedału hamulca.

d3n85mr

Kia USA odebrała do tej pory ponad 50 zgłoszeń o tego typu przypadkach, z czego w trzech doszło do wypadków, w których zostały poszkodowane osoby. Sorento jest produkowane w dwóch zakładach koreańskiego koncernu na świecie. Jednym z nich jest Kia Motors Manufacturing Georgia w USA, drugim rodzimy zakład Hwasung. Oba produkują auta na rynki lokalne i globalne. Kia Motors Polska na razie nie podała, czy w przypadku naszego rynku konieczna jest tego typu akcja serwisowa, ani ewentualnie ile aut zostanie nią objętych.

Problem ze skrzynią biegów dotyczy samochodów wyprodukowanych w USA pomiędzy 19 października 2009, a 31 stycznia 2013

d3n85mr

Podziel się opinią

Share
d3n85mr
d3n85mr
Więcej tematów