Trwa ładowanie...
d4190wq

Kia Sorento ma kłopoty w USA

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kia Sorento ma kłopoty w USA
(zdjęcie producenta)
d4190wq

Niemal 400 tys. sztuk modelu Kia Sorento, wyprodukowanych w latach 2009-2013 musi w USA trafić do serwisów. Powodem akcji przywoławczej jest usterka blokady automatycznej skrzyni biegów, zapobiegającej przypadkowemu przełączeniu z trybu parkingowego w tryb jazdy.

Wadliwy komponent wykonany przez firmę SL Tennessee może ulec mechanicznemu uszkodzeniu podczas normalnej eksploatacji samochodu. Gdy dojdzie do takiej usterki, przestawienie dźwigni wybieraka z pozycji Parking na pozycję Drive, nie będzie wymagało wciśnięcia pedału hamulca.

Kia USA odebrała do tej pory ponad 50 zgłoszeń o tego typu przypadkach, z czego w trzech doszło do wypadków, w których zostały poszkodowane osoby. Sorento jest produkowane w dwóch zakładach koreańskiego koncernu na świecie. Jednym z nich jest Kia Motors Manufacturing Georgia w USA, drugim rodzimy zakład Hwasung. Oba produkują auta na rynki lokalne i globalne. Kia Motors Polska na razie nie podała, czy w przypadku naszego rynku konieczna jest tego typu akcja serwisowa, ani ewentualnie ile aut zostanie nią objętych.

Problem ze skrzynią biegów dotyczy samochodów wyprodukowanych w USA pomiędzy 19 października 2009, a 31 stycznia 2013

Wycieraczki Bosch już od 17,10 zł. Sprawdź!

d4190wq

Podziel się opinią

Share

d4190wq

d4190wq