Kia Lotos Race w Poznaniu. Niebawem rozstrzygnięcie

Kia Lotos Race w Poznaniu. Niebawem rozstrzygnięcieŹródło: Materiały prasowe
d2celxj
d2celxj

Przedostatnia runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski Kia Picanto zaostrzyła apetyty zawodników i kibiców przed finałową rozgrywką w Brnie.

Zwycięstwami w Poznaniu podzielili się Zbigniew Łacisz oraz Stanisław Kostrzak. Liderem klasyfikacji generalnej z przewagą 2 pkt. nad Łaciszem jest 16-letni Bartłomiej Mirecki, który w ubiegły weekend raz stanął na drugim a raz na trzecim stopniu podium.

W pierwszym wyścigu Mirecki świetnie wykorzystał zdobyte pole position i utrzymał prowadzenie po starcie. Na ostatnim okrążeniu skutecznie zaatakował go jednak Łacisz i to on zwyciężył zawody.

Spore emocje towarzyszyły rywalizacji o pozostałe miejsca na "pudle". Michał Gadomski, Filip Tokar i Stanisław Kostrzak co chwila wymieniali się pozycjami. Ostatecznie drugie miejsce zajął Gadomski.

d2celxj

Pecha miał Jakub Sudoł, który ze skrzywionym wahaczem nie ukończył wyścigu.

W drugim biegu, zgodnie z regulaminem, odwrócono ustawienia pierwszej dziesiątki. Pole position przypadło Michałowi Dobrowolskiemu. Błędy rywali perfekcyjnie wykorzystali Kostrzak i Grzegorz Kubat, którzy już po pierwszym okrążeniu znaleźli się na czele stawki i w takim ustawieniu przekroczyła linię mety.

O trzecie miejsce konkurowali Mirecki, Gadomski oraz Oskar Stępień. Najniższy stopień podium zdobył lider tabeli.

Ostatnia runda tegorocznych zmagań Kia Lotos Race odbędzie się 22 września na czeskim Automotodromie w Brnie i tam także poznamy pierwszego Mistrza Polski Kia Picanto 2012.