Trwa ładowanie...
d40una7

Kara za brak OC dla aut z kratką wyższa niż dla osobówek

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kara za brak OC dla aut z kratką wyższa niż dla osobówek
(Marek Wieliński)
d40una7

W salonach ma miejsce ożywione zainteresowanie samochodami z homologacją ciężarową. Właściciele takich aut muszą jednak pamiętać, że brak polisy OC może kosztować dużo więcej niż w przypadku samochodu osobowego.

Kara za brak ważnego OC dla aut z kratką wynosi ponad 5 000 zł (wobec 3 300 zł w przypadku osobówek). - Właściciele aut z kratką u których stwierdzimy brak OC i zwracamy się o zapłacenie wyższej kary często są zaskoczeni i tłumaczą, że przecież samochód wygląda jak osobowy. Jednak, gdy auto zarejestrowane jest jako ciężarowe, to bez względu czy jest to Cinquecento z kratką czy truck, jego właściciel zagrożony jest karą za brak OC jak dla samochodu ciężarowego - mówi wicedyrektor pionu windykacji Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, Joanna Pasturczak.

W 2013 r. UFG nałożył kary za brak ważnego OC na 5 404 właściciele samochodów ciężarowych, w tym z kratką. Jest to ilość aż o 45 proc. większa niż w 2012 r. W tym samym czasie Fundusz wysłał pisma wzywające do uiszczenia kary do 49 800 właścicieli każdego rodzaju pojazdów, dla których posiadanie OC jest obligatoryjne. Jest to o 11 000 wezwań więcej niż przed rokiem.

UFG przypomina, że ważność polisy można bezpłatnie sprawdzić na stronie Funduszu. Przy zakupie nowego pojazdu polisę OC należy wykupić najpóźniej w dniu jego rejestracji.

Źródło: wnp.pl, UFG

ll/moto.wp.pl

Akumulatory samochodowe w atrakcyjnych cenach. Kliknij i sprawdź oferty!

d40una7

Podziel się opinią

Share
d40una7
d40una7