Trwa ładowanie...
d4fgo76
08-05-2014 10:06

Kanadyjska spółka Orlenu podwoi swój potencjał wydobywczy w Kanadzie

d4fgo76
d4fgo76

Kanadyjska spółka Orlenu, TriOil Resources, kupi firmę Birchill Exploration, podwajając swój potencjał wydobywczy w Kanadzie - poinformował w czwartek płocki koncern. Finał transakcji spodziewany jest w drugim kwartale tego roku.

TriOil nabędzie wszystkie wyemitowane udziały w tej firmie.

Birchill z siedzibą w Calgary (Kanda) jest spółką zaangażowaną w poszukiwanie oraz wydobycie ropy naftowej i gazu w kanadyjskiej prowincji Alberta.

W ocenie PKN Orlen, "finalizacja transakcji umożliwi podwojenie łącznego potencjału wydobywczego" grupy kapitałowej tej spółki na terenie Kanady.

d4fgo76

"Zamknięcie transakcji planowane jest w drugim kwartale 2014 r. i uzależnione jest m.in. od uzyskania zgody organu antymonopolowego w Kanadzie (Competition Bureau)" - podał PKN Orlen. Jak zaznaczył płocki koncern, dalsze szczegóły transakcji zostaną podane po jej zamknięciu.

We wrześniu 2013 r. Orlen Upstream International (Holandia), spółka zależna Orlen Upstream, zawarła umowę przejęcia kanadyjskiej spółki TriOil Resources z siedzibą w Calgary w kanadyjskiej prowincji Alberta, zajmującej się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej i gazu. Wartość transakcji, odzwierciedlająca wartość nabywanego podmiotu z uwzględnieniem zadłużenia, wyniosła ok. 240,1 mln CAD, czyli około 735,7 mln zł.

Transakcja została sfinalizowana w listopadzie - po wcześniejszym udzieleniu zgody przez akcjonariuszy TriOil na przejęcie spółki przez Orlen Upstream International.

"Przejęcie spółki TriOil w ubiegłym roku otworzyło nam drogę do dalszego rozwoju działalności poszukiwawczej i wydobywczej grupy Orlen w Ameryce Północnej. Podpisanie umowy, która rozpoczyna proces nabycia dodatkowych aktywów, wpisuje się w założenia strategii koncernu w segmencie wydobycia" - powiedział cytowany w czwartkowym komunikacie Jacek Krawiec, prezes PKN Orlen.

d4fgo76
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fgo76
Więcej tematów