Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
31-03-2020 12:53

Kalkulator trzeźwości - czy warto z niego korzystać

Metabolizm alkoholu w organizmie człowieka jest kwestią indywidualną, zależna od wielu czynników. Wchłanianie alkoholu rozpoczyna się już w jamie ustnej. Alkohol najszybciej do krwi przenika w jelicie grubym. Największe stężenie alkoholu we krwi następuje po upływie około 1 h-1,5 h (za: B. Woronowicz: „”Bez tajemnic o uzależnieniach i ich leczeniu,” Instytut Psychiatrii i Neurologii, Warszawa 2003 i Polską Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych)

Kalkulator trzeźwości - czy warto z niego korzystaćŹródło: materiał partnera
d442kkw
d442kkw

Artykuł sponsorowany

Wpływ na stężenie alkoholu w organizmie ma rodzaj wypitego alkoholu, płeć, waga, stan wypełnienia żołądka, czas, który upłyną od momentu spożycia alkoholu.

Kalkulator trzeźwości

Obecnie na wielu stronach internetowych znaleźć można kalkulatory trzeźwości. Należy podać dane takie jak: wiek, wagę, wzrost, wiek, typ sylwetki, rodzaj i ilość spożytego alkoholu, informację czy podczas picia alkoholu spożywane były posiłki.

Zaznaczyć jednak należy, że nie można brać uzyskanego wyniku za odzwierciedlający w 100 % poziomu alkoholu w organizmie. Każdy organizm przyswaja alkohol w odrębny sposób. Możliwe jest również, iż w danym momencie posiada się nieaktualne dane np. na temat wagi.

d442kkw

Alkohol spożywany w zbyt dużych dawkach lub też zbyt często prowadzić może do wielu negatywnych konsekwencji. Może on doprowadzić do upośledzenia układu nerwowego. Zaburza on procesy logicznego myślenia, racjonalnego podejmowania decyzji. Prowadzi również do zaburzeń tzw. uczuciowości wyższej. Alkohol wpływa także szkodliwie na układ krążenia. Może on stymulując wpływać na akcję serca, gwałtowne nierozszerzenie lub też wręcz odwrotnie zważenie naczyń krwionośnych. Podkreślić należy, że osoby borykające się z chorobami układu krążenia mają mniejszą tolerancję alkoholu. Układ pokarmowy również bardzo gwałtownie odczuwa skutki nadużywania alkoholu. Alkohol wpływa drażniąco na śluzówkę jamy ustnej. Prowadzi to do obniżenia zmniejszenia odporności tkane, co powoduje, iż dużo łatwiej zapada się na infekcje bakteryjne. Alkohol jest jedną z substancji, które wpływają odwadniająco na organizm. Powoduje on również, iż zwiększa się produkcja kwasu solnego w żołądku. Jest to jeden z czynników wpływających na nieżyt żołądka i wrzody żołądka. Szczególnie narażonym na uszkodzenia spowodowane nadmiernym piciem alkoholu jest wątroba. Narząd ten odpowiada za procesy metaboliczne i odtruwające. Jedną z najgroźniejszych chorób wątroby jest marskość wątroby (Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy).

Tak więc jednoznacznie należy wskazać, iż alkohol należy spożywać z umiarem.

Dowiedz się więcej o swoich prawach na obronca24h.pl

Artykuł sponsorowany

d442kkw

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d442kkw
Więcej tematów