Trwa ładowanie...
d2rsody

Kaczmarski: to był najtrudniejszy dotychczas odcinek

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kaczmarski: to był najtrudniejszy dotychczas odcinek
(PAP/EPA)
d2rsody

23-letni Martin Kaczmarski, najmłodszy kierowca w gronie debiutantów tegorocznego Rajdu Dakar, ocenił, że wtorkowy odcinek długości 422 km z Calamy do Iquique w Chile był dotychczas najtrudniejszym. Zawodnik Lotto Team jest 13. w klasyfikacji generalnej.

- Trasa dziewiątego etapu była różnorodna. Pokonywaliśmy wielkie piaszczyste połacie i kamieniste bezdroża pustyni Atakama. Ciągnące się przez 150 km wydmy były dla wielu zawodników nużące i groziły dekoncentracją. Bez wątpienia był to najtrudniejszy odcinek na tegorocznym Dakarze. Tak mocno nie dostałem w kość dawno, nie pamiętam tak wymagającej, wyboistej i dziurawej trasy - powiedział Kaczmarski.

Mieszkający we Wrocławiu kierowca Mini All4 Racing dodał, że chciałby już mieć rywalizację za sobą. - Muszę poważnie zregenerować siły przed ostatnimi odcinkami i dojść do siebie. Myślę już tylko o mecie w Valparaiso - zaznaczył.

d2rsody

Po dziewięciu etapach wszystkie cztery załogi samochodów ekipy Poland National Team plasują się na wysokich pozycjach. Krzysztof Hołowczyc z Rosjaninem Konstantynem Żylcowem są na szóstym miejscu, byli motocykliści Marek Dąbrowski i Jacek Czachor - na siódmym, Adam Małysz i Rafał Marton - na dziesiątym, a Martin Kaczmarski z Portugalczykiem Filipe Palmeiro - na trzynastym.

W środę dziesiąty etap z Iquique do Antofagasty. Odcinek specjalny ma 631 km.

d2rsody

Podziel się opinią

Share
d2rsody
d2rsody
Więcej tematów