Trwa ładowanie...
dd8b8l5
dd8b8l5

Jerzy Jóźkowiak nie jest już prezesem Poczty Polskiej (korekta)

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dd8b8l5

w drugim akapicie zamiast 'Zastąpili ich" powinno być "W zarządzie Poczty pozostali"

27.01. Warszawa (PAP) - Rada Nadzorcza Poczty Polskiej odwołała prezesa spółki Jerzego Jóźkowiaka, a na jego miejsce delegowała swojego wiceprzewodniczącego - Marka Chibowskiego - poinformowało w środę Centrum Prasowe Poczty Polskiej.

Dodano, że RN odwołała też dwóch członków zarządu Poczty: Janusza Wojtasa i Piotra Michalskiego. W zarządzie Poczty pozostali Rafał Krzemień jako wiceprezes i Paweł Włoch jako członek zarządu.

dd8b8l5

Jerzy Jóźkowiak był prezesem Poczty Polskiej od 2011 r.

Nowy prezes Poczty Polskiej Marek Chibowski został w ubiegłą środę powołany na zastępcę przewodniczącego Rady Nadzorczej Poczty po tym, jak rezygnacje złożyli jej przewodniczący Józef Banach i wiceprzewodnicząca Ewa Sibrecht-Ośka. Nową przewodniczącą RN została Magdalena Szymczuk.

Poczta Polska SA (przekształcona w spółkę akcyjną Skarbu Państwa w 2009 r.) jest największym operatorem pocztowym działającym na polskim rynku, a także jednym z największych pracodawców w kraju - zatrudnia blisko 80 tys. pracowników. Obecnie Poczta posiada ok. 7,5 tys. placówek pocztowych. Od 2013 r. pełni funkcję pocztowego operatora wyznaczonego do świadczenia usługi publicznej. Wiążą się z tym obowiązki m.in. świadczenia usług po przystępnych cenach na terenie całego kraju w jednakowym czasie, czy dostarczania przesyłek dla ociemniałych.

dd8b8l5

Podziel się opinią

Share

dd8b8l5

dd8b8l5