Trwa ładowanie...
d2pr7iu

Jazda nowym autem bez zmartwień i strat? Jest na to sposób

Oczekiwania i potrzeby użytkowników zmieniają się dynamicznie. Ewoluuje też rynek. Motoryzacja nie jest tu wyjątkiem, a raczej sztandarowym przykładem zachodzących zmian. Jednym z przykładów jest sposób, w jaki obecnie "nabywamy" nowe samochody.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fiat 500
Fiat 500 (Materiały prasowe)
d2pr7iu

W dobie rozwijającej się mobilności wygoda i niezależność, a także minimalizacja ponoszonych kosztów, stają się wartościami nadrzędnymi. Zamawianie transportu przez aplikacje, wypożyczanie auta na minuty - to wszystko już znamy. Przyszedł czas na kolejny krok: długoterminowy wynajem auta bez konieczności wychodzenia z domu. Taką usługę wprowadza na polski rynek firma Carsmile.

- Wynajem abonamentowy to najbardziej ekonomiczny i najwygodniejszy sposób użytkowania auta. Nie dotyczą nas koszty utraty wartości pojazdu, ubezpieczenia czy serwisu. Dostajemy wybrane nowe auto, w pełni bezpieczne i zaawansowane technologicznie, które możemy zmieniać co 2-3 lata. Zupełnie jak telefon - mówi Michał Knitter, współzałożyciel i wiceprezes Carsmile.

Materiały prasowe
Podziel się
d2pr7iu

Jak to działa i jak wyglądają opłaty? Na internetowej platformie usługodawcy wybiera się model auta, jego wyposażenie, czas trwania umowy i wysokość raty. Po podpisaniu umowy - co także odbywa się on-line - samochód jest przygotowywany do odbioru osobistego lub dostarczenia pod wskazany adres. Czas oczekiwania zależy oczywiście od wybranego modelu i jego konfiguracji. Tutaj usługodawca zapewnia pełną swobodę - w ofercie znajdują się wszystkie marki, jakie dostępne są obecnie na rynku, z pełnym zakresem wyposażenia.

Od momentu otrzymania pojazdu klienta obowiązuje wyłącznie stała miesięczna rata i opłata za przejechane kilometry. W ramach tego klient otrzymuje ubezpieczenie, serwis i opony (wraz z wyminą i przechowywaniem).

Jak zatem prezentują się realne koszty? Sprawdziliśmy to na kilku popularnych modelach o różnej charakterystyce.

d2pr7iu

Mały miejski Fiat 500: opłata miesięczna - 592 zł + 23 gr/km
Kompaktowy Ford Focus: opłata miesięczna - 940 zł + 53 gr/km
Wygodny Nissan Qashqai: opłata miesięczna - 958 zł + 40 gr/km
Solidny SUV Volvo XC40: opłata miesięczna - 1719 zł + 72 gr/km
Komfortowy Mercedes GLC: opłata miesięczna - 1791 zł + 58 gr/km

Materiały prasowe
Podziel się

Wysokość miesięcznej raty można ustawić samodzielnie zmieniając na platformie wersję wyposażenia czy długość obowiązywania umowy (od roku do pięciu lat).

Dlaczego wynajem auta jest tak korzystny? Zaletą nie do przecenienia jest ogromna wygoda - użytkownik nie martwi się o przedłużanie ubezpieczenia, naprawy, serwis czy nawet dwa komplety opon, które zapewnia Carsmile. Niemniej istotne w tym przypadku są realne wydatki związane z jego nabyciem i użytkowaniem od momentu zakupu do jego sprzedaży.

d2pr7iu
Mercedes GLC Autokult.pl
Podziel się

- Uwzględniając koszty rejestracji, paliwa, ubezpieczenia, przeglądów, wymiany opon, a przede wszystkim utraty wartości, okazuje się, że średnio w ciągu trzech lat auto kosztuje nas około 75 proc. ceny katalogowej - podaje Jakub Dasiewicz, analityk marki.

Ograniczając tym samym straty związane ze spadkiem wartości auta, a także omijając jednorazowy wydatek na zakup samochodu, osoba decydująca się na najem oszczędza podwójnie. Czy praktyka już tak dobrze znana na Zachodzie przyjmie się także w Polsce? Czas pokaże.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d2pr7iu

d2pr7iu
d2pr7iu