Jari-Matti Latvala kierowcą zespołu VolkswagenaŹródło: Materiały prasowe
d6jhq7q
d6jhq7q

Do rajdowego zespołu Volkswagena dołączył Jari-Matti Latvala. Pilotowany przez Miikkę Anttilę kierowca od Rajdu Monte Carlo poprowadzi Polo R WRC.

Fin uznawany jest za jednego z najszybszych i najbardziej doświadczonych kierowców na świecie. 27-letni zawodnik wygrał do tej pory siedem rund MŚ, w sezonie 2010 został wicemistrzem świata zaś od swojego pierwszego sukcesu rajdowego w 2008 r. posiada tytu najmłodszego zwycięzcy rajdu WRC w historii.

Latvala przez ostatnie pięć sezonów jeździł w zespole fabrycznym Forda. Zawodnik podkreśla że przez ten czas bardzo wiele się nauczył i że zamierza zdobyć z Volkswagenem zdobyć tytuł mistrza świata.

Fin pierwszy rajd w mistrzostwach świata odbył jako 17-latek zaś pierwsze zwycięstwo odniósł w wieku 22 lat. Pochodzi z rodziny z tradycjami rajdowymi - jego ojciec startował w zawodach w Finlandii i bardzo wcześnie zaczął wspierać talent syna. 27-latek łącznie uczestniczył w 115 rundach mistrzostw świata, 31 razy znalazł się na podium i zdobył 612 punktów MŚ.