Trwa ładowanie...
d10tx64

Japończycy chcą luksusowego vana od Lexusa

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Japończycy chcą luksusowego vana od Lexusa
(zdjęcie producenta)
d10tx64

Samochody luksusowe kojarzą się przede wszystkim z limuzynami i SUV-ami. Jedne i drugie zapewniają sporo miejsca swoim pasażerom, jednak jest jeszcze jedna grupa samochodów służąca do przewożenia VIP-ów. Są to luksusowe vany. Jeden z japońskich dilerów Toyoty uważa, że również Lexus powinien mieć w ofercie taki samochód.

Najbardziej luksusowym Lexusem jest model LS. Japońska limuzyna zapewnia komfort, osiągi i sporo miejsca (szczególnie w wersji przedłużonej). Co jednak jeśli chcemy z tyłu przewieźć więcej niż dwie osoby? Odpowiedzią na takie potrzeby są luksusowe vany. Samochody tego typu od lat oferuje m.in. Mercedes. O rosnącym zainteresowaniu luksusowymi vanami może świadczyć fakt, że marka ze Stuttgartu wprowadziła ostatnio do oferty Klasę V, czyli vana o charakterze typowej limuzyny. Duży samochód otrzymał stylową deskę rozdzielczą i technologię znaną z Klasy S. Nieco mniej luksusowe, ale wykonane w podobnym stylu samochody oferuje też Volkswagen.

Luksusowe vany raczej służą do obsługi dużych imprez, gdzie wymagane jest przewiezienie VIP-ów, albo uzupełniają firmowe floty. Mieszczą one więcej osób, są bardziej przestronne, a do tego tańsze niż klasyczne limuzyny. Nadal niewielka liczba modeli na rynku tworzy szansę dla kolejnych producentów. Nic zatem dziwnego, że japoński sprzedawca samochodów widzi tutaj szansę dla Toyoty i Lexusa.

(fot. zdjęcie producenta)

Co ważne, japoński koncern posiada w swojej ofercie samochody, które można przerobić na bardziej luksusowe. Jest to na przykład widoczny na zdjęciach model Alphard, który już sam w sobie oferuje sporo luksusu. Oznacza to, że wystarczyłoby, aby w miejsce logo Toyoty umieścić znak Lexusa i samochód mogły uzupełnić ofertę marki premium.

sj, moto.wp.pl

Felgi aluminiowe w obniżonych cenach. Kliknij i sprawdź oferty!

d10tx64

Podziel się opinią

Share

d10tx64

d10tx64