Trwa ładowanie...
ubezpieczenia
22-03-2019 11:21

Jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać pożyczkę samochodową?

Przedsiębiorcy, którzy planują stworzenie lub rozbudowę floty pojazdów, rozważają wszystkie dostępne formy finansowania. Obok leasingu czy wynajmu długoterminowego, wiele osób interesuje się pożyczką samochodową. Sprawdź, czy jest to korzystne rozwiązanie i dowiedz się, jak ją uzyskać.

Jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać pożyczkę samochodową?Źródło: Whitepress, fot: Whitepress
dks2ed1
dks2ed1

Niewiele firm decyduje się na finansowanie zakupu pojazdów służbowych z własnych środków. Często wybierają one zewnętrzne źródła, które minimalizują ryzyko zachwiania płynności finansowej – nie obciążają tym samym nadmiernie firmowego budżetu.

Jak przedsiębiorcy finansują zakup samochodu firmowego?

Jak wynika z raportu „Potencjał Flotowy MŚP w Polsce”, wśród przedsiębiorców dużą popularnością cieszy się leasing. Obok kredytu samochodowego, stanowi podstawową formę finansowania zakupu pojazdów służbowych – takie rozwiązanie wybiera średnio 40% przedsiębiorstw. Niektóre osoby decydują się na połączenie środków własnych i kredytu – to ok, 17,5% przedsiębiorców. Zaś zaledwie 1,7% firm korzysta wyłącznie z kredytu.

Pożyczka samochodowa jako alternatywa leasingu?

Przedsiębiorstwa mogą także skorzystać z innych zewnętrznych źródeł finansowania, takich jak np. pożyczka samochodowa.
Na mocy nowelizacji ustawy o podatku dochodowym PIT i podatku dochodowym CIT, rząd wprowadził pewne ograniczenia, m.in. limit pełnego odliczenia kosztów leasingu dla samochodów droższych niż 150 000 zł netto czy możliwość wliczenia w koszty uzyskania przychodu tylko 75% wartości wydatków eksploatacyjnych.

Chociaż specjaliści nie przewidują drastycznego spadku zainteresowania leasingiem, istnieje duże prawdopodobieństwo zwiększenia popularności alternatywnego rozwiązania, np. pożyczki samochodowej. Dlatego instytucje finansowe już teraz starają się odpowiedzieć na potrzeby i oczekiwania przedsiębiorców, czego przykładem jest m.in. Pożyczka dla Przedsiębiorcy dostępna w ofercie PKO Leasing. To propozycja skierowana do osób, które poszukują alternatywnej oferty w stosunku do leasingu samochodów osobowych.

Analizując ofertę przygotowaną przez PKO Leasing, można wskazać kilka zalet:

  • wpłata własna już od 0 zł – w zależności od indywidualnej weryfikacji przedsiębiorcy,
  • okres finansowania aż do 120 miesięcy,
  • elastyczny harmonogram spłaty – możliwość wyboru wariantu 50/50, 3x33, 4x25,
  • możliwość finansowania nowych i używanych samochodów.
dks2ed1

Jak ubiegać się o pożyczkę na samochód?

Chociaż pożyczka na samochód przyznawana jest w oparciu o uproszczone procedury, przedsiębiorca musi dopełnić kilku formalności. W porównaniu do kredytu bankowego jest ich zdecydowanie mniej, dzięki czemu finalizacja pożyczki następuje znacznie szybciej.

Podstawowym wymaganiem jest wykazywanie odpowiedniej zdolności kredytowej potwierdzonej konkretnymi dokumentami finansowymi. Niektóre instytucje mogą wymagać także zabezpieczenia, np. w postaci zastawu rejestrowego lub cesji z ubezpieczenia na rzecz pożyczkodawcy.

Cała procedura ubiegania się o pożyczkę na samochód sprowadza się do zaledwie kilku kroków:

  • wypełnienie formularza kontaktowego na stronie internetowej pożyczkodawcy,
  • kontakt z przedstawicielem – pracownik skontaktuje się w celu omówienia szczegółów pożyczki,
  • dostarczenie wymaganych dokumentów.

Następnie przedsiębiorca oczekuje na decyzję pożyczkową. Jeśli pozytywnie przejdzie weryfikację, dochodzi do podpisania umowy. Po dopełnieniu formalności, m.in. rejestracji samochodu, firma może korzystać z pojazdu.

Jeśli planujesz zbudować flotę pojazdów firmowych, pożyczka na samochód może być alternatywą leasingu czy nawet kredytu. Rozważ warunki finansowania i zapoznaj się ze szczegółowymi procedurami – to rozwiązanie, które może się opłacać.

dks2ed1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dks2ed1
Więcej tematów